معاون استاندار: کرمان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: ۲۰۹ شهر زرد به معنی خطر متوسط در کشور داریم که کل استان کرمان در وضعیت زرد قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، محمد صادق بصیری روز شنبه در ستاد کرونای استان کرمان افزود: در دنیا با سیر صعودی ابتلا به کرونا مواجه هستیم، اما در ایران طی هفته گذشته ۸۰ درصد کاهش بستری و ۷۰ درصد کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ را داشتیم.

وی بیان کرد: رنگ بندی وضعیت شهرها در بحث کرونا تغییر کرده و رنگ آبی اضافه شده است و هفت شهر کشور در حاشیه دریای خزر در وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، ۳۰ شهر وضعیت نارنجی و پرخطر، ۲۰۹ شهر زرد به معنی خطر متوسط قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهار داشت: در شهرهای به وضعیت زرد ممنوعیت تردد بین شهری برداشته شده است، اما منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان در همه شهرها به قوت خود باقی و اجرا می شود.

وی ادامه داد: کادر اداری مدارس باید طبق مصوبات سایر ادارات در مدارس حضور داشته باشند و در ادارات استان کرمان نیز در هفته جاری بنا به وضعیت، دو سوم حضور کارکنان و یک سوم دورکاری است.

بصیری با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد شهادت‌ سردار حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: با همکاری ستاد برگزاری مراسم در استان،  دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادها، برنامه های سالگرد به خوبی، با امنیت کامل و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد که قدردان این همه تلاش و همت هستیم و در ستاد ملی کرونا این مساله مطرح و وزیر بهداشت از مسئولان استان قدردانی کرد.

نباید کرونا عادی انگاری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به کاهش آمار افراد فوت شده بر اثر کرونا گفت: نباید شرایط را عادی قلمداد کنیم و همچنان رعایت پروتکل ها و سخت گیری ها انجام شود تا وضعیت حفظ، و دررنهایت سفید و زنجیره انتقال بیماری کاملا قطع شود.

حمید رضا رشیدی نژاد افزود: در بحث مرگ و میر روزانه، متوسط هفتگی مهم است و متاسفانه ۸۵ درصد از بیمارانی که در آی سی یو بستری و زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند،  فوت می کنند.

وی با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی تصریح کرد: همکاری همه از جمله بسیج، هلال احمر، اصناف، سازمان تبلیغات و مجموعه های حمایتی موجب شده به لحاظ عملکردی در این طرح و در کشور وضعیت نسبتا خوبی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان های انار، رودبار جنوب، ریگان، شهربابک، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه گنج و کهنوج وضعیت آبی دارند.

وی با بیان اینکه امیدواریم دچار خیز مجدد کرونا نشویم تاکید کرد: از همه هم استانی ها و مسئولان تقاضا دارم همچنان فعالیت ها ادامه داشته و اطلاع رسانی رسانه ها هم کم نشود تا به بهبودی کامل برسیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها