موفقیت یک بانوی کارآفرین در تولید وسایل بهداشتی نانویی

تهران- ایرنا- در روزگار کرونایی که بسیاری از بنگاه‌های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل شده‌اند، هستند بانوان کارآفرینی که از سد مشکلات عبور کرده و موفقیت‌هایی در حوزه کسب و کار و تولید لوازم مورد نیاز این روزگار همچون وسایل بهداشتی به دست آورده‌اند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، بسیاری از بانوان کارآفرین در کشورمان همواره با اتکا و توکل به خدا، اعتماد به نفس و پذیرش مخاطرات احتمالی در حوزه تولید از بسیاری از مشکلات عبور کرده و موفقیت‌های غیرقابل انکاری به دست آورده اند.

به طور حتم اعتماد به نفس بانوان کارآفرین، در ورود به عرصه تولید و افزایش سهم مشارکت اقتصادی در جامعه، مهمترین عامل موفقیت های آنها با وجود محدودیت ها محسوب می شود و این بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

لاله قاسمعلی مدیر یک واحد کارآفرینی از جمله بانوان موفقی است که در این دوران کرونایی با فراهم کردن شرایط اشتغال برای بانوان در نزدیکی پایتخت، تولید محصولات بهداشتی نانویی با استانداردهای معتبر را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این خصوص توضیح داد: این واحد کارآفرین با سرمایه اولیه ۷۵۰ میلیون تومان در زمینه تولید محصولات بهداشتی و مصرفی آشپزخانه شامل سفره های یکبار مصرف، کیسه های زباله، کیسه فریزر، دستکش های یکبار مصرف و چندین نوع از دستمال های رولی فعالیت می کند. 

قاسمعلی خاطرنشان کرد: این شرکت با چهار پرسنل تولیدی فعالیت خود را در اطراف تهران آغاز کرد اما اکنون این تعداد به ۳۰ نفر افزایش یافته است و حدود ۶۰ درصد نیروهای این شرکت را بانوان تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: واحد ما در ابتدا با خودرقابتی کار را شروع کرد و توانست با نگرش به روزهای گذشته خود پیشرفت کند و بدون حاشیه و بی توجه به مشکلاتی که رقبا و بازار ایجاد می کنند، در مسیر پیشرفت گام بردارد.

قاسمعلی افزود: ما از طریق تقویت بازاریابی و ایجاد نمایندگی در شهرستان های مختلف فروش خود را توسعه داده ایم و برای ورود به عرصه صادرات نیز رایزنی های داشته ایم اما تاکنون در این بخش نتیجه ای حاصل نشده است.

وی با اشاره به اینکه، یکی از بازارهای ما بیمارستان ها و مراکز درمانی محسوب می شود، گفت: ما برای ورود به برخی بازارها و ایجاد ارتباط فروش با ارگان ها و فروشگاه های بزرگ نیازمند اخذ مجوزهای لازم هستیم.

قاسمعلی می گوید: طبق قوانین موجود واحدهایی مثل واحد ما باید در شهرک های صنعتی استقرار داشته باشند تا بتوانند از امتیازات موجود بهره مند شوند و چنین الزاماتی تولیدکنندگان به نسبت کوچک تر مثل ما را از عقد قرارداد با خریداران عمده باز داشته است.

وی افزود: ما دارای پروانه و جواز کسب هستیم اما برای فروش با سازمان های مختلف نیازمند ارایه یک سری مجوز هستیم که متاسفانه این مجوزها از مبادی مربوطه به دلیل عدم استقرار ما در شهرک صنعتی صادر نشده و ما فعلا تحت پوشش اتحادیه فعالیت می کنیم.

این بانوی کارآفرین با بیان این که شیوع ویروس کرونا و همچنین نوسانات قیمتی مواد اولیه، فروش محصولات بهداشتی را به نصف رسانده است، گفت: افزایش سرسام آور قیمت مواد اولیه به دنبال افزایش قیمت ارز، وجود موانع مختلف و پرشمار کسب و کار و پیچیدگی های بروکراتیک، کار را مقداری سخت کرده است.

وی تاکید کرد: واحد ما نسبت به برنامه هایی که پیش بینی کرده است اهتمام داشته و در کنار افزایش سطح کیفی محصولات و بسته بندی متفاوت و مناسب، سعی کرده است به لحاظ قیمت نیز با توجه به ذائقه مشتریان خود عمل کند به طوری که با سود معقول محصولات خود را در بازار مصرف عرضه می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش