زندان دیزل آباد کرمانشاه میزبان سه شهید گمنام شد

کرمانشاه- ایرنا- پیکر پاک سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس به مناسبت ایام فاطمیه روز شنبه به زندان دیزل آباد کرمانشاه انتقال یافت تا عطر معنویت خود را به محیط سرد زندان ببخشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر این شهدای گرانقدر با همکاری اداره کل زندان های استان کرمانشاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد.

این شهدای تفحص شده مربوط به عملیات های تک دشمن در زبیدات، رمضان در شرق بصره و کربلای پنج در شلمچه هستند.

در این مراسم «حمیدرضا پوریانی» مدیرکل زندان های استان کرمانشاه گفت: به مناسبت ایام فاطمیه محافل معنوی به مدت ۶ روز در زندان دیزل آباد برگزار می شود.

وی با اشاره به جایگاه حضرت زهرا (س) در دین اسلام گفت: مددجویان زندان ها دل های شکسته ای دارند که در این ایام می تواند منجر به ارتباط محکم تر آنها با خداوند بشود.

سردار محمدنظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف نیز گفت: شهدا سند حقانیت، افتخار و ایثار ملت بزرگ ایران و رسوایی جنایتکاران مستکبر هستند.

وی افزود: دفاع مقدس حادثه بزرگ و افتخارآمیزی بود که با رشادت های ملت بزرگ ایران رقم خورد.

سردار عظیمی بیان داشت: دشمنان در طول ۴۰ سال گذشته در تمام حوزه ها هر چه توانستند توطئه کردند از جمله بعد از انقلاب تصمیم گرفتند تا جنگی وسیع را بر کشور ما تحمیل کنند و با اینکه به ظاهر ما با صدام ملعون و حزب بعث عراق طرف بودیم اما پشت صحنه همه مستکبران و مرتجعان منطقه حضور داشتند.

او ادامه داد: به دلیل اینکه در زمان گذشته مستشاران غربی کشور را اداره می کردند، در آغاز جنگ تحمیلی توان پاسخگویی به حمله دشمن به ظاهر وجود نداشت اما ملت ایران با تقدیم هزاران شهید رزمنده غیور و با تکیه بر مبانی اعتقادی و توکل به خدا با کمترین امکانات توانست در برابر دشمن مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها ایستادگی کند.

به گفته سردار عظیمی، دشمنی های آمریکایی ها با ملت ایران بعد از پایان جنگ نیز تمام نشد و تا به امروز این دشمنی ها و توطئه ها ادامه داشته است.

وی افزود: امورز ناجوانمردانه ترین تحریم ها علیه ملت ما اعمال شده و بخشی از شرایط سخت معیشتی کشور ماحصل جنایت دشمنان است.

فرمانده قرارگاه نجف اشرف، در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در طول تاریخ کمتر ملتی در مقیاس ملت ایران اینگونه مقابل استکبار ایستادگی کرده و موفق بوده است.

سردار عظیمی ادامه داد: تشییع باشکوه سردار سلیمانی نشان داد که همه ملت ایران به رزمندگان، ایثارگران و فرزندان فداکارشان وفادارند.

او حاج قاسم سلیمانی را تربیت شده مکتب انقلاب، اسلام و امام راحل دانست و گفت: مشخصات مکتب حاج قاسم  شامل اخلاص، ایثار، خداباوری، خودباوری و متکی بر مبانی انقلابی و دینی می شود.

به باور وی، بسیاری از شهدا در مقیاس حاج قاسم بوده اند که در گمنامی شهید شده اند.

سردار عظیمی، امثال قاسم سلیمانی را افتخار بزرگ ملت ایران دانست و گفت: حاج قاسم در خطرناک ترین و حساس ترین نقاط حضور میدانی داشت و همین حضور باعث شکست داعش و توطئه های آمریکایی ها شد.

وی افزود: آمریکایی ها هر جا خواسته اند با یک اشاره حکومت عوض کرده اند اما در برابر ملت ایران به در بسته خوردند  و امروز شاهدیم با وجود تحریم ها و مشکلات معیشتی شاهد پیشرفت در حوزه دانش و فناوری هستیم و  با اینکه در موضوع کرونا ناجوانمردانه به ما کمک نشد اما با همت جوانان رهرو شهدا طوری عمل کردیم  که جزو کشورهای پیشرفته در مبارزه با کرونا قرار گرفته ایم.

سرخط اخبار استان‌ها