نخست‌وزیر یمن: ائتلاف سعودی بقایای انفجار فرودگاه عدن را نابود کرد

تهران - ایرنا - نخست‌وزیر «دولت نجات ملی» یمن درباره انفجارهای فرودگاه عدن که به هنگام ورود اعضای دولت مستعفی این کشور به این فرودگاه انجام شد، گفت: این عملیات توسط گروه‌های وابسته به ائتلاف سعودی انجام شد و نیروهای عربستان تلاش کردند تا ظرف ۲۴ ساعت بقایای این انفجار را از بین ببرند.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع‌رسانی «یمن نیوز» روز شنبه نوشت: «عبدالعزیز بن حبتور» در اولین اظهار نظر رسمی خود پس از انفجارهای فرودگاه عدن گفت که نیروهای ائتلاف سعودی ظرف ۲۴ ساعت صحنه انفجارهای این فرودگاه را از بین بردند و پیش از آن به کمیته‌های تحقیقاتی تشکیل شده، اجازه ندادند وارد صحنه شوند تا اینکه بقایای انفجارها را از بین ببرند و ترکش‌های آن را از محل خارج کنند.  

وی که در جریان افتتاحیه یک برنامه در وزارت صنعت و تجارت یمن سخن می‌گفت، هدف قرار دادن فرودگاه عدن توسط ارتش و کمیته‌های مردمی وفادار به «جنبش انصارالله» را رد کرد و افزود: تمام عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی علیه متجاوزان ائتلاف و نیروهای وابسته به آن‌ها آشکار و علنی است.  

نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که انفجارهای فرودگاه عدن ناشی از درگیری و اختلاف بین گروه‌ها و جریان‌های وابسته به ائتلاف سعودی انجام شد.  

 انفجار مهیبی ۱۰ دی در محوطه فرودگاه عدن در جنوب یمن همزمان با ورود اعضای جدید کابینه «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به این فرودگاه بین‌المللی روی داد.  

در جریان انفجار فرودگاه بین‌المللی عدن دستکم ۲۲ نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند.  

مقام‌های دولت مستعفی یمن وابسته به ریاض به ریاست منصور هادی مدعی دست داشتن جنبش انصارالله در این انفجار شدند، اما این جنبش این ادعا مبنی بر دست داشتن در انفجار فرودگاه بین‌المللی عدن را رد کرد و آن را به "مزدوران عربستان و امارات" نسبت داد. 

 «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن هفته گذشته به منظور بررسی انفجارهای فرودگاه عدن و دیدار و گفت و گو با رئیس‌جمهوری مستعفی یمن و مقام‌های ارشد سعودی به عدن و ریاض سفر کرد.  

عربستان با تشکیل ائتلافی از چند کشور عربی و با همراهی آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ کشور فقیر و اسلامی یمن را مورد حمله نظامی از زمین، دریا و هوا قرار داد. این تجاوز نظامی تاکنون هیچ دستاوری برای ریاض نداشته و تنها به ویرانی کشور یمن و کشته شدن هزاران غیر نظامی در این کشور منجر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار جهان