بیش از ۱۵۹ کیلومتر به شبکه گازرسانی استان اردبیل افزوده شد

اردبیل- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به نصب چهار هزار و ۶۴۲ انشعاب تا پایان آذرماه گفت: بیش از ۱۵۹ کیلومتر در مجموع به شبکه گازرسانی این استان در سال‌جاری اضافه شده است.

به گزارش ایرنا، سردار اسماعیلی روز شنبه در گفتو گو  با خبرنگاران اظهار کرد: تعداد یک هزار و ۶۱۱ علمک در شهرها و سه هزار و ۳۱ انشعاب گاز در روستاها نصب شده است که در مجموع میزان شبکه‌گذاری به بیش از ۹ هزار و ۷۸۵ کیلومتر و تعداد انشعاب‌های نصب شده به ۲۴۱ هزار و ۹۳۰ مورد می‌رسد.

وی افزود: ۹ ماهه امسال ۱۵ هزار و ۷۹ مشترک جدید در بخش‌های خانگی و تجاری جذب این شرکت شدند و از این رو تعداد مشترکان گاز طبیعی از بدو تاسیس این شرکت به ۵۰۴ هزار ۸۶۵ مشترک رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به پوشش ۱۰۰ درصدی ۲۹ شهر بیان کرد: روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در سطح این استان یک هزار و ۳۵۰ روستا با جمعیت زیر پوشش ۹۵ درصد است.

وی ارایه تخفیف ۱۰۰ درصدی به مشترکان کم‌مصرف را یادآور شد و گفت: مشترکانی که از ابتدای دی‌ماه کمتر از ۲۰۰ مترمکعب گاز مصرف کنند شامل این تخفیف می‌شوند و در نتیجه هزینه‌ای را پرداخت نخواهند کرد.

اسماعیلی یادآور شد: بیش از ۲ میلیارد مترمکعب مصرف ۹ ماهه سال گذشته بود که در مدت مشابه سال‌جاری به بیش از ۲ میلیارد و ۱۰۲ میلیون مترمکعب رسیده و در مجموع میزان مصرف ۹ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه به ارایه خدمات غیرحضوری با توجه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: با هدف حفظ سلامت شهروندان و کارکنان، همه خدمات این شرکت به صورت غیرحضوری ارایه می‌شود و مردم می‌توانند از میز خدمت پایگاه اینترنتی شرکت گاز استان اردبیل با وارد کردن کد اشتراک استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی تاکید کرد: انتظار می‌رود شهروندان نسبت به رعایت موارد ایمنی، توجهی خاص داشته باشند تا شاهد حادثه‌های ناشی از مصرف ناایمن گاز طبیعی در استان اردبیل نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها