خدمت به ایثارگران نیاز به هم‌افزایی دارد

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در خدمت‌رسانی به ایثارگران باید عمل کنیم، گفت: باید با هم‌افزایی در جهت به کارگیری از همه توان خود به خانواده معظم شهدا و ایثارگران خدمت‌ کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی روز شنبه در نشست هم اندیشی با نمایندگان جمعیت آزادگان که با هدف هم افزایی برای بهبود خدمت رسانی به آزادگان برگزار شد، افزود: فکر نکنیم که آزادگان دیگر به کار ما نمی آیند بلکه در جنگ نرم هم می توانیم از آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی و هنری این قابلیت را دارند که برای آزادگان حال و هوای دفاع مقدس را یادآوری کنند.

آمادگی برای اجرای برنامه های فرهنگی

«فرخ سهراب» دبیر کل جمعیت آزادگان دفاع مقدس نیر در این نشست گفت: خدمت رسانی به آزادگان و خانواده های آنان را در دستور کار داریم و به همین منظور برنامه های فرهنگی متنوعی را اجرا کرده ایم. آمادگی داریم با بنیاد شهید و امور ایثارگران یک ویژه برنامه فرهنگی را تعریف و اجرا کنیم.

وی توجه به تشکل های شاهد و ایثارگر را خواستار شد و افزود: از عملکرد دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر باید حمایت شود.

 انقلاب ما انقلاب فرهنگی است

عضو هیئت مدیره جمعیت آزادگان و از آزادگان دفاع مقدس نیز طی سخنانی اظهار کرد: همانطور که حضرت امام (ره) فرموده اند، انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و باید در همه ارکان آن نگاه فرهنگی حاکم باشد.

«رضا بیادی» با تاکید بر اینکه توجه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران سرافراز اهمیت فراوانی دارد، ادامه داد: باید کاری کنیم که مردم متوجه جایگاه رفیع خانواده شهدا و جانبازان سرافراز شوند.

وی که سابقه ساخت فیلم کوتاه در حوزه ایثار و شهادت را دارد، گفت: بدون تعارف، فرهنگ خروجی همه کارها است و باید نسبت به آن رویکرد ویژه ای داشته باشیم.

بیادی در بخشی از صحبت های خود چند پیشنهاد برای ارائه خدمات بهتر به آزادگان ارائه کرد و گفت: تخصیص بودجه سالیانه به ایثارگران و سمن ها، تشکیل نشست های هم اندیشی و هم افزائی معاون فرهنگی بنیاد شهید با معاونان فرهنگی سمن ها هر سه ماه یک بار، تشکیل دبیرخانه با هدف نظارت بر اجرای مصوبات، نظارت بر فعالیت دبیرخانه ها، حضور دبیر فرهنگی در سمن ها برای نظارت بر عملکرد تشکل ها و همچنین حمایت ویژه از برنامه های فرهنگی جمعیت آزادگان و ارائه گزارش هر سه ماه یک بار به معاون فرهنگی بنیاد از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

هدف خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران

«عادل مهری» مدیر کل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر نیز تاکید کرد: همه باید در کنار هم کاری کنیم که بنیاد شهید و تشکل ها عملکرد قابل قبولی در ارائه خدمات داشته باشند. هدف ما در بنیاد شهید و تشکل ها، خدمت رسانی شایسته به خانواده شهدا و ایثارگران است.

همچنین رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید درباره اقدامات این اداره کل در راستای ثبت و نگهداری آثار شهدا و خانواده معظم شهدا و ایثارگران توضیحاتی داد.

در حاشیه این نشست  بر حل مشکلات جمعیت آزادگان تاکید و دستورهای لازم صادر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار جامعه