حسن‌زاده: خسرویار نباید به‌راحتی درخصوص کادرفنی تیم‌ملی اظهارنظر کند

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی فوتبال زنان در واکنش به سخنان سرمربی سابق تیم زیر ۱۹ سال دختران گفت: کتایون خسرویار سابقه زیادی در فوتبال ملی ندارد و این اظهارنظرها درخصوص مقصر بودن سرمربیان برای خروج تیم ملی از رنکینگ جهانی بی‌احترامی به تک تک ما است. وی نباید به راحتی درباره سرمربیان تیم ملی قضاوت کند.

مریم حسن زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا و در واکنش به سخنان کتایون خسرویار درخصوص مقصر بودن سرمربی و مربیان تیم ملی برای خروج فوتبال زنان از رنکینگ جهانی اظهار داشت: خسرویار جزو سرمربیانی است که در فوتبال ملی سابقه زیادی ندارد.او دختر خوبی است اما صحبت‌هایی که در خصوص سرمربیان و مربیان تیم ملی کرده، پسندیده و قشنگ نبود.

وی افزود: نباید چنین فردی به راحتی درخصوص مربیانی که در فوتبال زنان بسیار زحمت کشیده‌اند، اظهار نظر کند. ۸۰ درصد مربیان قراردادهای پایینی دارند و با این همه مشکلات و دریافتی‌های پایین با علاقه در این عرصه فعالیت می‌کنند و این صحبت‌ها برازنده یک سرمربی سابق تیم فوتبال دختران نیست.

مربی تیم ملی فوتبال زنان عنوان کرد: همه می‌دانند که مربیان باعث و بانی خروج فوتبال زنان از رنکینگ جهانی نبودند و فدراسیون فوتبال مسوول این کار است. مربیان برنامه را می‌دهند و دوست دارند که برای دختران اردو و دیدارهای دوستانه برگزار شود تا بازیکنان از آمادگی کامل برخوردار شوند. با این شرایط فدراسیون مسلما تیم ملی فوتبال زنان به مسابقات کمتری اعزام می‌شود.

وی یادآور شد: مسوولان فدراسیون فوتبال می‌توانستند حداقل به فیفا نامه بزنند که لیگ برتر فوتبال زنان در حال برگزاری است. فدراسیون باید این قضیه را پیگیری کند و باید ملی‌پوشان از آمادگی لازم برخوردار باشند و مسوولان فدراسیون باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

حسن‌زاده ادامه داد: به نظرم وقتی خود خسرویار زبانش خوب است و می‌تواند با فیفا یا ای‌اف‌سی ارتباط بگیرد و ارتباط قوی دارد چرا تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده است. صحبت‌های خسرویار بی احترامی به تک تک مربیان فوتبال است. خدا را شکر ۱۰ سال است از لیگ دسته ۲ آغاز کردم و مرحله به مرحله بالا رفتم تا مربی تیم ملی شدم. این اظهار نظرها اصلا خوب نیست و نباید تنها نظر بدهیم و برویم. باید از مربیانی که در لیگ برتر شرکت می‌کنند تشکر کنم. نباید آنان را فراموش کنیم زیرا برای فوتبال زنان تلاش زیادی کردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در انتخابات فدراسیون فوتبال کسانی بیایند که به زنان این عرصه کمک کنند. فاطمه علیپور و پریا شهریاری ۲ نفری هستند که نام آنان در میان نایب رییسان نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال به چشم می‌خورد و این ۲ نفر واقعا فوتبالی هستند و سختی‌ها و مشکلات این رشته را می‌دانند. بنظرم لیلا صوفی‌زاده زحمت زیادی کشیده و نباید زحمات او را هم نادیده بگیریم. شهریاری نیز می‌دانم بسیار پرقدرت و قوی کار می‌کند و علیپور هم در کمیته زنان زحمت بسیاری کشید. امیدوارم کسانی به عنوان نایب رییس بیایند که اراده قوی برای موفقیت و پیشبرد اهداف فوتبال زنان داشته باشند تا هر چند سال یکبار از رنکینگ جهانی خارج نشویم.

مربی تیم ملی فوتبال زنان اضافه کرد: یک رییس فوتبالی بیشتر مسایل فوتبال زنان و مردان را درک می‌کند زیرا هم شرایط سخت و نیز وضعیت خوب را تجربه کرده است و می‌تواند موفقیت را برای زنان و مردان فوتبال ایران رقم بزند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار ورزش