بیش از ۶ هزار تست تشخیص کرونا در کامیاران انجام شد

سنندج - ایرنا - رییس قرارگاه مقابله با کرونا کامیاران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان ۶ هزار و ۲۱۷ مورد تست تشخیص کرونا انجام شده است.

مسعود الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد تست تشخیص ابتلا به کرونا موسوم به PCR در ۲ مرکز اخذ تست این شهرستان در شهرهای کامیاران و موچش انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ مورد از این تست‌ها مثبت تشخیص داده شده است افزود: تا کنون نیز ۱۱۰ نفر از افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار کامیاران اضافه کرد: هم اکنون نیز هشت نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند و با توجه به قرار گیری این شهرستان در وضعیت زرد همه گیری این ویروس تنها گروه شغلی چهار مجاز به فعالیت نیست.

وی گفت: وضعیت شیوع ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هم اکنون در این شهرستان شکننده بوده و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و بی‌توجهی به مقررات بهداشتی، احتمال سرکشی و افزایش شیوع ویروس کرونا وجود دارد که در این صورت محدودیت‌های شدید مجددا اعمال خواهد شد.

الماسی با بیان اینکه  به منظور پوشش کامل نقاط شهری و روستایی ۹۵ گروه ویژه اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان فعال شده است اظهار داشت: این گروه‌ها شامل چهار تیم شهری و ۹۱ تیم روستایی بوده که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شناسایی سریع بیماران و درمان مبتلایان بد حال و ارایه آموزش‌های مختلف به مردم فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره آمادگی کادر درمان برای مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: پس از اجرای طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان سه برابر افزایش یافته است.

فرماندار کامیاران اظهار داشت: قبل از یکم آذر (زمان شروع طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا) روزانه در ۲ مرکز نمونه گیری این شهرستان حداکثر ۲۰ مورد تست از افراد مشکوک گرفته می‌شد که این تعداد اکنون به روزانه ۵۵ تا ۶۵ مورد رسیده است.

وی اضافه کرد: در ابتدای شروع اپیدمی کرونا در این شهرستان تنها ۱۲ تخت برای بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص داشت که اکنون این تعداد با ظرفیت سازی‌ها و پیگیری‌ها به چهار برابر یعنی حدود ۵۰ تخت افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده  در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر جمعه ۱۹ دی ۶۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کردستان شناسایی شده و یک  تن نیز از مبتلایان جان خود را از دست دادند بنابر این آمار تعداد جانباختگان کرونا از اسفندماه پارسال تاکنون به یک هزار و ۴۳ نفر رسید.

در حال حاضر ۱۱۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۰ نفر در سنندج، ۱۳ نفر در سقز، هفت  نفر در مریوان، هفت  نفر در قروه، هشت نفر در کامیاران، ۱۰ نفر در بانه، هشت نفر در بیجار ، ۲ نفر در دیواندره و یک نفر در دهگلان تحت درمان قرار دارند ضمن اینکه ۶۷ نفر از بیماران کرونایی بدلیل وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون در مجموع ۶ هزار و ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۸۵ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک میلیون ۲۷۴ هزار و ۵۱۴ نفر رسیده و ۵۶ هزار و ۱۸ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیون و ۵۸ هزار و ۶۵۴ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها