۶۰ هنرمند صنایع دستی در شهر قدس بیمه شدند

تهران- ایرنا- رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر قدس اعلام کرد، با همکاری کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر این شهرستان و اداره میراث‌فرهنگی قدس بیمه ۶۰ هنرمند برقرار شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه میراث‌فرهنگی تهران، صیاد جعفری‌فرد گفت: موضوع بیمه همواره یکی از دغدغه‌های به حق هنرمندان صنایع‌دستی بوده و این مهم با معرفی تعداد۶۰ نفر از شاغلان صنایع‌دستی شهر قدس به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جامه عمل پوشید.

وی افزود: جامعه صنعتگران صنایع دستی از مزایا و تعهدات بلند مدت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر قدس خاطر نشان کرد: در بخش بیمه روستائیان در خصوص برقراری بیمه برای هنرمندان محدودیتی وجود ندارد و تمامی متقاضیان اعم از هنرمندان ساکن در شهرها و روستاها می‌توانند از این بیمه بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: هنرمندان با مراجعه به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان از مزایا و شرایط ثبت نام مطلع شوند.

براین اساس ۱۴ هزار هنرمند صنایع دستی در بیش از یک هزار کارگاه صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.  

طبق گفته متولیان استان تهران هنرمندانی که نتوانسته اند بیمه خود را از طریق تامین اجتماعی انجام دهند با همکاری بیمه روستایی سوابق آنها محاسبه خواهد شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها