استاندار همدان: قانون ‌شکنان کرونایی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

همدان- ایرنا- استاندار همدان تاکید کرد: ستاد کرونا صاحبان قدرت و افراد بانفوذ را که به پروتکل‌های بهداشتی بی توجه بوده و اقدام به برگزاری مراسم و مجالس می‌کنند، به مرجع قضایی معرفی می‌کند.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در نشست اعضای ستاد ملی کرونا بیان کرد: در حالیکه شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم هستیم اما برخی از مسوولان و مقامات نسبت به رعایت شیوه نامه های ابلاغی بی توجه هستند.

وی اضافه کرد: به تازگی فردی اقدام به برگزاری مراسمی با حضور ۴۰۰ نفر در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان کرد که برگزاری این نوع جلسات موجب  بی اعتمادی مردم به مسوولان در رابطه با تلاش برای مهار کرونا می شود.

استاندار همدان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی بخش سلامت باید نسبت به برگزاری این نوع جلسه و گردهمایی ها واکنش نشان دهد تاکید کرد: امروز به این طیف افراد بانفوذ که از قدرت خود سوء استفاده می کنند اخطار می دهم اما در مراحل بعد مصمم و با جدیت برخورد می شود.

شاهرخی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران این قبیل قانون شکنی ها را مستند سازی کرده سپس متخلفان در هر مقام و منصبی به مردم معرفی شوند تا مردم درباره آنها قضاوت کنند.

وی ادامه داد: برگزاری همایش با هر عنوانی از جمله یادواره شهید و تشییع جنازه ممنوع است و قانون شکنان به مردم معرفی می شوند تا این افراد که در برابر قانون پاسخگو نیستند دست کم در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.

استاندار همدان بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید در برابر این قانون شکنی ها مدعی شود در غیر اینصورت شاهد سیلی از بیماران مبتلا به کرونا و افزایش کار کادر درمان بوده همچنین مجبور به اعمال محدودیت های بیشتر برای اقشار مختلف می شویم.

شاهرخی بیان کرد: صنوف و اتحادیه ها با وجود تاثیر محدودیت های کرونایی در کاهش درآمدشان اما حدود ۱۱ ماه همکاری لازم را درباره اجرای مصوبات ابلاغی داشتند بنابراین نباید اجازه داد بی توجهی عده ای به پروتکل های ابلاغی سبب بازگشت محدودیت ها و فشار بر صنوف شود.

وی با قدردانی از تلاش مجموعه پرسنل علوم پزشکی و مردم که سبب روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان شد، اظهار داشت: طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار بستری ها ۸۰ درصد و فوتی ها ۷۰ درصد کاهش یافته است.

استاندار همدان تاکید کرد: باید روند کاهشی ابتلا به کرونا با رعایت اصول بهداشت فردی، حضور نیافتن در اجتماعات و دورهمی ها و زدن ماسک حفظ شود چراکه با وجود ویروس کرونا، شرایط مطلوب این استان ناشی از رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان است.

شاهرخی ادامه داد: امروز وضعیت جدیدی در ستاد ملی کرونا با عنوان وضعیت آبی عنوان شد که مبنای آن ۲ نفر ابتلای مثبت به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان است و با این توصیف هم اینک سه شهرستان اسدآباد، فامنین و بهار در وضعیت آبی هستند.

وی اضافه کرد: شرایط در وضعیت آبی به گونه ای است که همه فعالیت ها دایر هستند با این وجود رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و صنوف همچنان الزامی است.

استاندار همدان با بیان اینکه تردد خودرو بین شهرهای دارای شرایط زرد بدون دریافت مجوز هم از امروز امکان پذیر است گفت: البته تردد و ورود خوردهای غیر بومی به شهرستان های دارای وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است.

وی تاکید کرد: شرایط مطلوب کنونی حاصل فعالیت همه نهادها و همکاری مردم است با این وجود این وضعیت شکننده بوده و در صورت عادی انگاری و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی احتمال بازگشت به شرایط نارنجی و قرمز زیاد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها