کلاهبرداری مجرم سابقه‌دار با تاسیس نمایندگی خودرو در پایتخت

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی در جنت‌آباد پایتخت خبر داد و گفت: این متهم با افتتاح دفتر فروش خودرو از خریداران ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌بود.

سرهنگ «جلیل موقوفه ای» روز شنبه در تشریح این خبر، اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به  کلانتری  ۱۳۸ جنت آباد مراجعه و در اظهارات مشابه اعلام کردند، برای خرید خودرو به  نماینده فروش یکی از خودرو سازان مراجعه کرده و پس از واریز مبالغی، در موعد تحویل خودرو به نمایندگی متوجه بسته شدن نمایندگی شدند و به دنبال آن مشخص شد که نمایندگی صوری بوده است.

وی عنوان کرد: عوامل تیم عملیات کلانتری جنت آباد با انجام رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، مدیر نمایندگی، یکی از مجرمان سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان شرکت های مختلف در سطح کشور افتتاح کرده و به دفعات مختلف دستگیر شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مخفیگاه وی در محدوده "جنت آباد" شناسایی شد، افزود: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به کلانتری جنت آباد انتقال یافت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم  بیش از ۲۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و انواع سیم کارت کشف شد، افزود: وی در بازجویی های فنی پلیسی ضمن اعتراف به جرایم خود، معترف شد با درج آگهی های متعدد با نام و عناوین جعلی، پس از جلب اعتماد شهروندان با ارائه مدارک جعلی  اعتماد شهروندان  را جلب و  پس دریافت وجه بابت فروش خودرو، در زمان مقرر نمایندگی را تخلیه و خط تلفن خود را خاموش می کردم.

سرهنگ موقوفه ای از شناسایی ۱۹۵ شاکی  در این پرونده خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۱۰ میلیارد ریال محاسبه کرده اند که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها