خانواده مانه‌وسملقانی هزار متر زمین به مرکز رشد شهرستان هدیه کرد

بجنورد- ایرنا- یک خانواده مانه‌وسملقانی بنا به وصیت پدر خود، یک قطعه زمین هزار متری موروثی را، برای ایجاد مرکز رشد واحدهای فناور در این شهرستان، به پارک علم و فناوری خراسان شمالی واگذار کرد.

مسوول راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور مانه و سملقان روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانواده مرحوم قزلقانی در مانه و سملقان، بر اساس وصیت پدر خود، این زمین را به عنوان «باقیات صالحات» واگذار کرده اند تا این امر خیر راه را برای کمک به رشد علم و فناوری در این شهرستان باز کند.

مصطفی احمدی افزود: این اقدام ارزنده بازتاب بسیار مثبتی در منطقه داشته است و بسیاری از اهالی این شهرستان را با مرکز رشد و اقداماتی که در حمایت از فناوران می شود، آشنا ساخته است به نحوی که هم اکنون روحیه همکاری و مساعدت برای ساخت این مرکز در شهرستان قوت گرفته است.

وی با بیان اینکه واگذاری زمین در سالگرد وفات این نیکوکار مانه و سملقانی انجام شد، اظهار داشت: مذاکرات ما برای دریافت زمین از مهرماه آغاز شد اما واگذاری قطعی در ۱۷ دیماه و هم زمان با سالگرد مرحوم قزلقانی انجام شد.

احمدی افزود: با واگذاری این زمین، بنیاد علوی نیز ۱۵ میلیارد ریال اعتبار به ساخت این مرکز اختصاص داد و همچنین با پیگیری های استانداری و پارک علم و فناوری، مصوبه تامین اعتبار برای تجهیز این مرکز به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال نیز از معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری دریافت شده است.

وی افزود: شهرداری آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان نیز برای حمایت از واحدهای فناور این منطقه اقدام به واگذاری هزار متر زمین در مجاورت زمین اهدایی کرده است و شورای شهر نیز این اقدام شهرداری را مصوب کرده است.

احمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان در محلی استیجاری فعالیت می کند و هفته آینده ۴ واحد فناور در این مرکز مستقر خواهند شد.

پارک علم و فناوری خراسان شمالی دارای ۴ مرکز رشد در شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سلمقان است.

آشخانه، مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.  

۱۳۲ شرکت فناور، ۱۹ شرکت دانش بنیان و ۱۴ صنعت خلاق زیر پوشش پارک علم و فناوری خراسان شمالی فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها