بیماران کرونایی بستری در استان همدان به حدود ۳۰۰ نفر کاهش یافته است

همدان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های این استان به کمتر از ۳۰۰ نفر کاهش یافته که نشاندهنده اجرای موفق برنامه‌های مقابله با همه گیری ویروس و کاهش آمار مبتلایان به بیماری است.

به گزارش ایرنا، دکتر «رشید حیدری مقدم» روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا استان همدان، اظهار داشت: مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های این استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون ۹ هزار و ۸۸۹ نفر است که ۱۷ هزار و ۵۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز از طریق مراکز ۱۶ ساعته شناسایی شدند.

وی افزود: آمار بیماران مثبت و مشکوک بستری در بیماستان های استان همدان طی ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر بوده که ۳۵ بیمار نیز با مراجعه به مراکز سرپایی استان شناسایی شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همچنین با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان قطعی کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون در استان همدان به یک هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

دکتر حیدری مقدم با بیان اینکه روند ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان کاهشی است، افزود: شاخص سرایت پذیری ویروس در استان به کمتر از عدد یک یعنی ۹۱ صدم کاهش یافته است که امید می رود همچنان شاهد روند نزولی این آمار باشیم.

وی گفت: شرکت در اجتماعات با ۵۲ درصد و دورهمی های خانوادگی با  ۴۰ درصد همچنان بیشترین علت شیوع ویروس و ابتلا به کووید ۱۹ را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سهم مسافرت در ابتلا به کرونا یک درصد بود که این رقم طی یک هفته گذشته تصاعدی شده و به چهار درصد رسیده است.

حیدری مقدم اظهار داشت: بازرسی های انجام شده در یک هفته گذشته نشان دهنده رعایت ۸۵ درصدی پروتکل های بهداشتی در  واحدهای صنفی و خدماتی استان همدان است و میزان استفاده خدمات دهندگان از ماسک ۸۶ درصد و خدمات گیرندگان نیز ۸۱ درصد است. 

وی با بیان اینکه میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی(فیزیکی) در واحدهای صنفی و خدماتی استان ۸۱ درصد است، افزود: ۲۷۲ واحد متخلف به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان همدان شناسایی و علاوه بر ابلاغ اخطاریه به مراجع قضایی نیز معرفی شدند، ضمن اینکه ۱۵ واحد نیز در یک هفته گذشته پلمب شده است.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان صبح امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت که روند کاهشی ابتلا به کرونا باید با رعایت اصول بهداشت فردی، حضور نیافتن در اجتماعات و دورهمی ها و زدن ماسک حفظ شود چراکه با وجود ویروس کرونا، شرایط مطلوب این استان ناشی از رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان است.

«سیدسعید شاهرخی» افزود: وضعیت جدیدی در ستاد ملی کرونا با عنوان وضعیت آبی عنوان شد که مبنای آن ۲ نفر ابتلای مثبت به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان است که براین اساس سه شهرستان «اسدآباد، فامنین و بهار» استان همدان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هفت شهرستان دیگر استان نیز در وضعیت زرد هستند، تصریح کرد: شرایط در وضعیت آبی به گونه ای است که همه فعالیت ها انجام می شود ولی رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و صنوف همچنان الزامی است.

استاندار همدان با بیان اینکه تردد خودرو بین شهرهای دارای شرایط زرد بدون دریافت مجوز امکانپذیر است، گفت: البته تردد و ورود خوردهای غیر بومی به شهرستان های دارای وضعیت نارنجی و قرمز همچنان ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها