طرح کنترل سرعت در جاده‌های استان اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: طرح کنترل سرعت متوسط به عنوان علاج موقت پیشگیری از تصادفات در جاده‌های استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه شورای راهبری تصادفات استان تشریح کرد: در این راستا هماهنگی‌های لازم برای نصب و تجهیز امکانات لازم در جاده‌ها و دوربین‌های ثبت سرعت انجام شده است.

وی بیان کرد: در جاده‌هایی که برای عملیاتی شدن این طرح  دوربین کمتری دارد به نصب و تجهیز دوربین‌های جدید و فعال کردن دوربین‌های غیرفعال توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدام می‌شود.

استاندار اردبیل همچنین بر تسریع در احداث پاسگاه پلیس راه در جاده مشگین‌شهر - پارس‌آباد از سوی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد و از تلاش برای تامین اعتبار آن خبر داد.

بهنامجو گفت: لازم است وضعیت تامین زمین موردنیاز این پاسگاه تا یک ماه آینده مشخص شود و اقدامات اجرایی آن تا هفته دولت پایان یابد.

وی به در حال اجرا بودن ساختمان مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل از سوی شهرداری اشاره کرد و خواستار تسریع در تجهیز این مرکز در اسرع وقت شد.

استاندار اردبیل در ادامه سخنانش به تجمع مطب‌ های پزشکان در هسته مرکزی شهر اردبیل اشاره کرد و این موضوع را در افزایش ترافیک مرکز استان تاثیرگذار دانست.

وی افزود: لازم است برای کاهش ترافیک برخی پزشکان به احداث مطب در نقاط دیگر شهر اقدام کنند و در این راستا باید مشوق‌هایی هم برای کاهش هزینه احداث از سوی شهرداری در نظر گرفته شود.

بهنامجو تعیین تکلیف پارکینگ خودروهای سنگین در ورودی‌های اردبیل را ضروری دانست و خواستار جلب مشارکت بخش خصوصی در  این زمینه شد.

وی اظهارکرد: پارک خودروهای سنگین بویژه خودروهای حامل مواد سوختی باید در داخل شهر کنترل و از ورود خودروهای حامل این مواد که متعلق به استان نیست در ورودی‌ها ممانعت شود.

حجت فتاحی ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به موانع موجود کنترل ترافیک خواستار مساعدت مسئولان استان در تامین و تجهیز امکانات برای کنترل ترافیک شهری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها