۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1348
کد خبر: 84179030
۰ نفر

برچسب‌ها

با همه قدرت تا شکست سرطان

تهران - ایرنا - داوطلب هنردرمانی و قصه‌خوانی محک معتقد است، تجربه کار با کودکان مبتلا به سرطان این موضوع را به من ثابت کرد که آنها زندگی و کودکی را بسیار دوست دارند و همه قدرت خود را برای مبارزه با بیماری سرطان به کار می‌گیرند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه محک، بهاره حسینی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدود شدن رفت و آمدها به محک برای حفظ سلامت کودکان مبتلا به سرطان افزود: پس از این اتفاق فعالیت‌های کار با بیمار و هنردرمانی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و همین موضوع فرصتی شد تا دامنه فعالیت‌ها گسترده‌تر شود و همه کودکان تحت حمایت محک در سراسر ایران بتوانند این بار به صورت مجازی از خدمات محک بهره بگیرند.

وی تاکید کرد: این روزها تهیه فیلم‌های آموزشی در زمینه سرگرمی و قصه‌خوانی یکی از دغدغه‌های داوطلبان این مؤسسه است. افرادی که هر کدام روایت جالبی از فعالیت نیکوکارانه‌شان زیر سقف محک دارند.

حسینی با روایت آغاز کار داوطلبانه خود برای همراهی با کودکان مبتلا به سرطان در مسیر مبارزه با بیماری، که در نهایت منجر به تغییر مسیر شغلی‌اش شد، تاکید کرد: تقریبا چهار سال پیش وقتی مشغول فعالیت در یک پروژه تحقیقاتی بودم با محک آشنا شدم. همکارانم مرا ترغیب کردند تا در این مؤسسه به فعالیت داوطلبانه بپردازم. با توجه به روحیه حساسی که داشتم در ابتدا مخالفت کردم. اما پس از یک سال، به عنوان داوطلب در واحد حسابداری محک مشغول به کار شدم.

داوطلب هنردرمانی و قصه‌خوانی محک ادامه داد: مدتی نگذشت که آموزش اصول رایانه به کودکان مبتلا به سرطان در دستور کار واحد خدمات حمایتی و داوطلبان این مؤسسه قرار گرفت و چون این موضوع مرتبط با تخصصم بود، آن را پذیرفتم. برای این کار ابتدا دوره‌های کار با بیمار مبتلا به سرطان را زیر نظر واحد روان‌شناسی محک گذراندم. می‌توانم بگویم درست همین‌جا بود که مسیر زندگی‌ام تغییر کرد.

وی اظهار داشت: پس از گذشت مدتی از فعالیتم در حوزه کار با کودکان مبتلا به سرطان، به مربی‌گری کودک علاقه‌مند شدم و دوره‌های آموزشی پیشرفته در این زمینه را پشت سر گذاشتم. شغل قبلی خودم را که پژوهش و مشاوره مدیریت بود، رها کردم و این روزها مشغول تدریس به کودکان و نوجوانان در زمینه‌های موسیقی و خلاقیت هستم.

حسینی که در زمان کار با کودکان مبتلا به سرطان به ادبیات کودک و قصه‎‌خوانی علاقه‌مند شد، در خصوص چگونگی فعالیت داوطلبانه‌اش پس از شیوع کرونا ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های داوطلبانه در محک با تغییراتی متناسب با شرایط روز جامعه همراه شد. به عنوان مثال در این روزها با ارسال فیلم‌های آموزشی موسیقی را به کودکان مبتلا به سرطان آموزش می‌دهم و برایشان قصه‌ می‌خوانم.

داوطلب هنردرمانی و قصه‌خوانی محک با بیان اینکه این روزها یکی از فیلم‌های آموزشی اش مورد استقبال کودکان محک قرار گرفته، خاطرنشان کرد: این فیلم نواختن ساز کودکانه بلز همراه با شعرخوانی درباره یک خرگوش است که یکی از فرزندان محک که در بیمارستان امام علی استان البرز درحال درمان است، با شنیدن این قصه، نقاشی‌ آن را به تصویر کشید.

حسینی افزود: حدود یک سال در مهدکودکی کتابدار بودم و در آن زمان با مشاهده رفتار کودکان در انتخاب کتاب، متوجه شدم خرگوش حیوان مورد علاقه دخترها است. آنها با شخصیت‌های داستانی این حیوان ارتباط زیادی برقرار می‌کنند. برای همین از موسیقی و خرگوش کمک گرفتم تا ارتباط لازم در این زمینه با کودکان در حال درمان برقرار شود. در نهایت بازخوردی که گرفتم مرا شگفت‌زده کرد.

وی افزود: تجربه کار با کودکان مبتلا به سرطان این موضوع را به من ثابت کرد که آنها زندگی و کودکی را بسیار دوست دارند. موسیقی‌های شاد و هیجان‌انگیز آنقدر برای کودکان جذاب است که می‌تواند روحیه‌شان را بازسازی کرده و آنها را به دنیای دیگری به جز فضای بیمارستان ببرد.

داوطلب هنردرمانی و قصه‌خوانی محک گفت: معتقدم آنها با استفاده از هنر می‌توانند امیدوارانه‌تر برای رسیدن به فردایی روشن تلاش کنند. در این میان وظیفه ماست که در این مسیر سخت همراه‌شان باشیم. امیدوارانه انگیزه بدهیم و کمک کنیم تا روزی نه‌چندان دور ریشه بیماری سرطان برای همیشه خشک شود. بی‌جهت نیست که ما در محک باور داریم که سرطان پایان کودکی نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار جامعه