آزادسازی اراضی کشاورزی نجف آباد  و چند خبر کوتاه از اصفهان
عکس آرشیوی است

اصفهان- ایرنا -  آزادسازی بخشی از اراضی کشاورزی نجف آباد، توزیع ۴۰۰ بسته حمایتی در سمیرم و کسری ۴۰۰ میلیون متر مکعبی ذخایر آب زیر زمینی در سال ،چند خبر کوتاه امروز استان اصفهان است.

آزادسازی اراضی کشاورزی نجف آباد 

  جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان  از اجرای حکم تخریب ۵۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ۸ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نجف آباد  به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس سرهنگ محمدرضا هاشمی فر بیان داشت: در پی شکایت اداره جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد  مبنی بر اینکه عده ای سودجو ۸ هکتار زمین از اراضی کشاورزی روستای "نهضت آباد" را تغییر کاربری داده و در آن ساخت و سازهای غیر مجاز صورت دادند، موضوع در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی های صورت گرفته و محرز شدن جرم ارتکابی، ماموران با اخذ دستور قضائی به همراه کارشناسان اداره جهاد کشاورزی شهرستان به محل اعزام و نسبت به اجرای حکم  تخریب ۵۸ مورد ویلا، دیوارکشی و ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته اقدام کردند.

سرهنگ هاشمی فر با بیان اینکه براساس اعلام کارشناسان مربوطه ارزش این قطعه زمین ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است، گفت: مالکان اصلی، این قطعه زمین را به اشخاص مختلف فروخته و خریداران به صورت غیر مجاز، زمین کشاورزی مذکور را تغییر کاربری داده و در آن ویلا و ساختمان احداث کرده بودند که با اجرای این حکم زمین مذکور از دست سوداگران خارج و به بخش کشاورزی و زراعت شهرستان بازگردانده شد.

۴۰۰ بسته حمایتی در سمیرم توزیع شد

 جانشین فرمانده سپاه ناحیه سمیرم از توزیع ۴۰۰ سبد حمایتی بین اقشار کم درآمد و حاشیه‌ای این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم پاسدار مالک صالحی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این بسته ها با کمک خیران محلی و استانی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و گروه‌های جهادی تهیه شد.

به گفته وی، گروه‌های جهادی با همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج شهری و روستایی پس از شناسایی خانوارهای نیازمند، بویژه متضررین از شرایط کرونایی اقدام به توزیع این سبدها کردند.

جانشین فرمانده سپاه سمیرم، اقلام این سبدهای حمایتی را شامل روغن، برنج، ماکارونی، رب گوجه، عدس، نخود و شکر عنوان کرد و گفت: تعدادی از خیران محلی نیز در این مدت برای به شکل خودجوش بسته‌هایی را در محله های فقیرنشین شهر سمیرم و چند روستای بخش مرکزی توزیع کرده‌اند.

سرهنگ صالحی درباره تداوم اجرای طرح «مهرکریمانه» نیز تصریح کرد: تامین جهیزیه برای دختران دارای عقدنامه در بین خانوارهای ضعیف و محروم تا پایان ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: ۲۲ قلم اجناس و لوازم اصلی جهیزیه از جمله تلویزیون، جاروبرقی، پنکه، بخاری، لباس‌شویی، یخچال، فرش، اتو، پتو، سرویس آرکوپال، سرویس خواب و اجاق گاز در هر سری از جهیزیه‌ها گنجانده شده است.

استان اصفهان با کسری ۴۰۰ میلیون متر مکعبی ذخایر آب زیر زمینی در سال  مواجه است

 مسعود میر محمد صادقی رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در جلسه با معاونان دادگستری کل استان گفت: در دشت‌های مختلف استان سالانه حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب کسری مخزن داریم که ناشی از حفر چاه های غیر مجاز و یا اضافه برداشت از چاه های مجاز استان است.

وی با اشاره به طرح تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی و نصب کنتورهای هوشمند آب و برق برای کنترل برداشت آب، تصریح کرد: افزایش قیمت این کنتورها نصب آنها را با مشکل مواجه کرده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با تشریح اقدمات انجام شده در راستای حفاظت از منابع آب استان اصفهان، افزود: تا کنون تعداد سه هزار و ۲۹دستگاه حفاری و تجهیزات غیرمجاز چاه آب در استان اصفهان توقیف و به مراجع قضایی معرفی شده است.

میر محمد صادقی با بیان این که در سال ۹۹ تعداد ۵۰۷ حلقه چاه غیر مجاز پر و مسدود شده است، گفت: تاکنون بیش از ۶ هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان پر و مسدود شده است که باعث صرفه جویی در مخازن آب زیر زمینی شده است.

شهرضا

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: کشتارگاه و میدان دام این شهر از طریق مزایده قانونی به بخش خصوصی واگذار شده است.

مهدی صالح‌پور روز شنبه در جلسه کارگروه سلامت که در  فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار داشت: هیچ گونه ترک تشریفات در واگذاری این محل صورت نگرفته و امید است بخش خصوصی اقدام لازم را در مسیر هر چه بهداشتی و مرتب شدن کشتارگاه را انجام دهد.

رییس دامپزشکی شهرستان شهرضا در ادامه، تصریح کرد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور شایع شده و همه مرغداری‌ها و مراکز پرورش طیور باید حساسیت و دقت لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری در شهرستان را داشته باشند.

حمید رییس‌زاده افزود: اقدام هایی نظیر رصد و پایش واحدهای پرخطر، بازرسی پرنده فروشی‌های سطح شهر، بازرسی مرغداری‌های متروکه و بدون مجوز و تامین تجهیزات برای مقابله با این بیماری فراگیر انجام شده است.

فریدون‌شهر

رییس اداره راه و شهرسازی فریدون‌شهر گفت: این شهرستان مشمول مرحله سوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن نمی‌شود.

هادی توازهی با اشاره به انجام ۲ مرحله ثبت نام این طرح در شهرستان فریدون‌شهر گفت: این مرحله به شهرهایی اختصاص دارد که تاکنون از مردم برای شرکت در آن، ثبت نام نشده است لذا فریدون‌شهر شامل سومین ثبت نام طرح اقدام ملی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در مراحل قبلی ۶۸۵ نفر در این طرح ملی ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: ۳۸۰ نفر در این میان واجد شرایط بوده و تنها ۱۶۶ نفر در شهر فریدونشهر اقدام به تکمیل پرونده کرده و تأیید نهایی شدند.

وی تصریح کرد: بدیهی است که با توجه به تعیین مهلت‌های قبلی به ثبت نام کنندگان، افرادی که تا زمان حاضر پرونده خود را تکمیل نکرده‌اند از لیست حذف خواهند شد بنابراین لازم است افرادی که تا ۳۰ آذرماه اقدام به تکمیل پرونده کرده اما واریز وجه نداشته‌اند، در اولین فرصت وجه اولیه را واریز کنند، در غیر این صورت این افراد نیز از لیست پروژه حذف خواهند شد.

لنجان

با مشارکت روابط عمومی کارخانه ذوب آهن اصفهان، مستند داستانی سردار شهید محمدعلی شاه‌مرادی در حال ساخت است.

کارگردان مستند سردار شهید محمدعلی شاه‌مرادی در این رابطه گفت: مستند بلند ۹۰ دقیقه‌ای سردار شهید شاه‌مرادی در قالب ۴۰ سکانس و با حضور ۲۰۰ نفر عوامل صحنه و پشت صحنه در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری در حال تصویر برداری است.

سید صفی‌الله حسینی افزود: تصویر برداری سکانس والفجر ۴ و پایان پروژه فیلم مستند داستانی سردار شاه‌مرادی در بخش فلارد  در جنوب سمیرم و از توابع شهرستان لردگان نیز به پایان رسید.

وی تصریح کرد: این مستند بر اساس روایت مصاحبه شوندگان، شامل: خانواده، دوستان، همرزمان و فرماندهان دفاع مقدس بازسازی شده است.

حسینی تصریح کرد: آقایان مهدی براتی (مدیر فیلمبرداری)، علی توکلی سورشجانی (مدیر تولید)، عباس رفیعی مرغملکی (برنامه‌ریز)، فرزاد باهنر (مدیر صحنه)، عیسی سلیمانی بابادی (مدیر تدارکات) از عوامل این مستند بلند بودند و سید ایمان طاهریان بازیگر نقش اول این مستند را بازی کرد.

محمدعلی شاه‌مرادی از عشایر طایفه کرانی روستای ورنامخواست شهرستان لنجان، جانشین و فرمانده تیپ مستقل ۴۴ قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری بسیتم دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵  به شهادت رسید.

سمیرم

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم از فوت یک شهروند بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 خبر داد.

علی‌اصغر صبوحی روز شنبه اعلام کرد: با فوت این مرد از اهالی بخش پادنای بزرگ این شهرستان سرجمع جان باختگان کرونایی سمیرم به 81 نفر رسید.

وی تعداد مبتلایان جدید کرونایی این شهرستان در 24 ساعت گذشته را 9 نفر برشمرد و افزود: از این تعداد 6 نفر بستری و 2نفر  در بخش icu  تحت  مراقبت‌های ویژه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها