نمایشگاه لبخند قصه‌گو در استان تهران گشایش یافت

تهران- ایرنا- نخستین نمایشگاه عروسک‌های دست‌ساز به شکل مادربزرگ به عنوان نماد قصه‌گویی؛ با اسم لبخند قصه‌گو در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گشایش یافت.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان تهران روز شنبه در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: این نمایشگاه از نمونه آثار شرکت کنندگان در جشنواره لبخند قصه گو برپا شده است.

فاطمه تنهایی هدف از برپایی این نمایشگاه را ایده پردازی در راستای ایجاد حس مهرورزی وهمدلی، انتقال پیام‌هایی با مضامین امیدبخش و ایجاد زمینه ای برای پرورش تواناییهای فردی و گروهی عنوان کرد.

وی بر اهمیت قصه گویی به عنوان فرصتی برای بیان مسائل تربیتی و اخلاقی تاکید کرد.

 تنهایی با اشاره به اینکه عروسک کالایی فرهنگی است و عروسک‌های بومی یا مردم ساخت به عروسک‌هایی گفته می شودکه توسط جوامع محلی با مواد و مصالح ساده بومی ساخته می شود؛ افزود: شرکت کنندگان در ساخت عروسک از ابزار و وسایل دلخواه استفاده کردند و عروسک های ساخته شده حاوی یک پیام امیدبخش با محوریت قصه و قصه گویی است و پیام ها در بخش مناسبی از بدنه عروسک یا در کنار آن نصب شده است.

 مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، در خصوص تعداد آثار واصل شده به دبیرخانه جشنواره لبخند قصه گو نیز گفت: ۱۴۰ اثر از دو گروه سنی کودکان و نوجوانان۱۲تا ۱۸ سال و بزرگسالان بالای ١٨ سال به دبیرخانه جشنواره لبخند قصه گو رسیده‌است.

تنهایی بر ثبت آثار برگزیده این جشنواره تاکید کرد و افزود: در صورت فراهم شدن بسترهای لازم، آثار برگزیده به تعداد بیشتر تولید می‌شود. 

وی ادامه داد: هیات داوران پس از بررسی، سه اثر در بخش نوجوان و پنج اثر در بخش بزرگسال را به عنوان عروسک‌های برگزیده اعلام می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها