افراد متضرر از کرونا در ابرکوه بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام دریافت کردند

 یزد - ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه با اشاره به اینکه برخی صاحبان کسب و کار شهرستان با شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ مجبور به تعطیلی واحدهای خود شدند، گفت: برای جبران بخشی از خسارت به ۹۸۹ نفر از افراد واجد شرایط ۹۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال وام به آنها پرداخت شد.

ناصر زارع  روزشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: افرادی که در سامانه «کارا» ثبت نام کردند و واجد شرایط دریافت تسهیلات بودند، این مبلغ را دریافت کردند.

وی با اشاره اینکه با پرداخت این مبلغ اشتغال هزار و ۱۴۴ نفر تثبیت شد، اظهار کرد: در مجموع هزار و ۴۶۷ نفر از افراد متضرر در سامانه ثبت کردند .

زارع با بیان اینکه پرونده ۵۶۵ متقاضی استفاده از تسهیلات در دست بررسی است، ادامه داد: مبلغ مورد درخواست آنها ۱۳۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال است.

این مسوول بخش تعاون شهرستان اضافه کرد: بیشتر موارد درخواست ها مربوط به مشاغل رانندگی و حوزه حمل و نقل شهری، آموزشگاه های رانندگی ، تولید پوشاک ، کیف و کفش و رستوران هاست .

 ۴۹۸ نفر در ۱۳ رشته شغلی مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

دبیر شورای اشتغال ابرکوه در خصوص پرداخت بیمه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ ، هم اظهار کرد: در مجموع ۴۹۸ نفر در ۱۳رشته شغلی مشمول دریافت بیمه شدند.

رییس اداره تعاون ابرکوه بابیان اینکه در مجموع ۸۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند ، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری در سال جهش تولید، این تعداد اندک دریافت کنندگان بیمه بیکاری نشان از رونق کسب و کار در شهرستان دارد.

 به گفته زارع هم اکنون مهلت ثبت نام برای واحدهای گردشگری ، ورزشی ، فرهنگ و هنر و رسانه  برای استفاده از تسهیلات حمایت از مشاغل متضرر در مورد کروناست و متقاضیان می توانند تا پایان دی ماه جاری با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

این فعال بخش تعاون خاطرنشان کرد : همزمان با شیوع کرونا از اواخر پارسال، قرنطینه خانگی و تعطیلی محل های کسب و کار برای مقابله با این ویروس، از سوی دولت پرداخت وام به تصویب رسید و ثبت نام متقاضیان از ۱۳ خردادماه سال ۹۹ در سامانه کارا شروع شد.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی با یک تا ۳۰۰ کارگر و مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی در شهرستان ابرکوه فعال است.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر در ابرکوه به صورت خویش فرما و همچنین حدود  ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در رسته مشاغلی خانگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها