توانمندسازی محور اقدامات حمایتی از نیازمندان قرار گیرد

خمین - ایرنا - نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: تکیه بر توانمندسازی و مهارت ورزی اقتصادی و اجتماعی باید محور اقدامات نهادهای حمایتی و موسسات خیریه از خانواده های نیازمند قرار گیرد.

«علیرضا نظری» روز شنبه در آیین گشایش مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع) در خمین، افزود: موسسات خیریه محل ماندگاری نیازمندان نیست و باید بسته‌های مهارت ورزی اجتماعی و اقتصادی برای  افراد از سوی این نهادها ارایه شود.
وی بیان کرد: حمایت از سالمندان و از کار افتادگان با حفظ عزت نفس این قشر از جامعه وظیفه نهاد های حمایتی و موسسات خیریه است.
نماینده مردم خمین در خانه ملت اظهار داشت: بی‌نظمی در کمک رسانی به اقشار آسیب‌دیده  و نیازمند مهمترین آفت و نقص برای مراکز خیریه محسوب می‌شود و نهادهای مردمی باید مراقبت کنند از این نقص فاصله بگیرند.

نظری تاکید کرد: عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی برای مردم دستاوردهای بزرگی داشته است و می‌طلبد که  ساز و کار صحیم حمایتی از  نیازمندان تقویت شود.
وی گفت: باید بانک اطلاعاتی از خانواده های نیازمند تهیه شود و اطلاعات این بانک و سطح دسترسی به آن در هر سال بازنگری و به روز رسانی شود. 
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس یازدهم افزود: فعالیت تخصصی مراکز خیریه در دستور کار دفتر نماینده مردم خمین در مجلس است اما این مراکز از حمایتهای تخصصی استقبال نمی‌کنند.
نظری اضافه کرد : بیش از ۵۰ درصد از مراجعان دفتر نماینده خمین افراد نیازمند هستند و حمایت از آنان با تاکید بر توانمندسازی انجام می‌شود.
وی گفت: هدف از تشکیل نظام اسلامی اجرای عدالت در جامعه است و مجلس یازدهم با شناسایی و رتبه بندی مهمترین مشکلات مردم در مسیر حل این مشکلات حرکت می‌کند.
امام جمعه  خمین نیز انفاق را شاخصه انسانیت بیان کرد و گفت: کمک به نیازمندان واقعی جامعه باید براساس ساماندهی آنان انجام شود.
حجت الاسلام سید «علی حسینی‌پور» اظهار داشت: ساماندهی مراکز خیریه و شناسایی نیاز خانواده های بی بضاعت در خمین ضروری است .
وی تاکید کرد: نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی وظایف خود را انجام می‌دهند اما موسسات خیریه جبران کننده کمبودهای نهادهای حمایتی هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی نیز گفت: این مرکز نیکوکاری یکصد و هفتادمین مرکز در استان مرکزی است.
مجید مومنی افزود: نرم افزار نظام جامع مراکز نیکوکاری تهیه شده است و ساماندهی این مراکز به قانون نیاز دارد.
وی ادامه داد: در قالب بند ب تبصره ۱۶   تسهیلات اشتغال با هدف توانمندسازی مددجویان تحت حمایت پرداخت می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی با اشاره به راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد و ولایت اظهار داشت: تسهیلات پرداختی از این صندوق کار مزد ندارد .
مومنی یاداور شد: ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی در زمینه هی فرهنگی، حقوقی مسکن و کارآفرینی در دستور کمیته امداد استان مرکزی است.
در این آیین از خانواده شهید مدافع امنیت شهید « مرتضی براتی » تجلیل و میثاق نامه پویش « ایران مهربان» با حضور مسئولان استان و شهرستان امضا شد.
   
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها