عاملان قاچاق سوخت در چهارمحال و بختیاری ۱.۹ میلیارد ریال جریمه شدند
عکس تزیینی است

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا گفت: عاملان قاچاق فرآورده نفتی در این استان به پرداخت یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل تعزیرات حکومتی استان، محمدرضا عمرون با اعلام این خبر افزود: پس از دریافت گزارشاتی در خصوص تخلیه سوخت قاچاق در یک واحد منزل مسکونی در شهرستان لردگان، ماموران پلیس آگاهی با دریافت دستور قضایی، به محل مراجعه کردند.

وی گفت: قاچاقچیان هنگام تخلیه فرآورده نفتی از یک دستگاه خودرو نفتکش توسط کفکش داخل تانکر موجود در زیرزمین حیاط منزل و یک دستگاه خودرو که دارای جاساز بود، شناسایی شدند که در این عملیات ۳۲ هزار و ۳۰۰ لیتر فرآورده نفتی قاچاق کشف و توقیف شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری افزود: پرونده پس از تشکیل و ارسال به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان لردگان، در شعبه اول بدوی ثبت و رسیدگی انجام شد و با احراز تخلف، متهمان به ضبط کالا و پرداخت یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش ایرنا، در نیمه نخست امسال سه هزار و ۴۵۰ پرونده تخلف در سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت و درمان در استان تشکیل شد.

استاندارد میانگین رسیدگی به پرونده‌های حوزه کالا و خدمات در کشور ۱۸ روز، بهداشت و درمان ۱۷ روز و قاچاق کالا  و ارز ۴۰ روز است در حالی‌که میانگین رسیدگی به پرونده‌های حوزه کالا و خدمات در استان ۱۹ روز،  بهداشت و درمان ۱۳ روز، قاچاق کالا و ارز  ۱۰۵ روز است .

در استان چهارمحال و بختیاری ۶ شعبه تعزیرات حکومتی در شهرهای شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل و فارسان و پنج هیات رسیدگی به تخلفات صنفی فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها