تردد میان شهرهای زرد منعی ندارد/مازندران، گلستان و گیلان نارنجی است

تهران- ایرنا- دبیر کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا از تغییر وضعیت تهران و ۲۱۲ شهر دیگر به رنگ زرد خبر داد و گفت: تردد خودروها از مبدا به مقصد شهرهای زرد منعی ندارد و وضعیت سه استان شمالی مازندران، گلستان و گیلان نارنجی است و در اولویت ممنوعیت هستند.

حسین قاسمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در مناطق کشور، از تغییر وضعیت شهر تهران از نارنجی به زرد خبر داد و درباره چگونگی وضعیت دورکاری در پایتخت، گفت: دورکاری در این طرح هوشمند متناسب با این سه وضعیت اعمال می‌شود. در شهرهای زرد دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری به‌شکل کامل حضور دارند و حضور کارکنان در دستگاه‌های غیرضرور تا دو سوم پیش بینی شده است.

دبیر کمیته انتظامی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به وجود ۶ شهرستان قرمز در کشور که همه آنها در استان مازندران است، اظهار کرد: شهرستان‌های آمل، ساری، نکا، رامسر، بهشهر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند.

قاسمی اضافه کرد: ۲۳ شهر نارنجی داریم که ۱۸ شهر آن مربوط به استان مازندران است. وضعیت سه استان شمالی کشور مازندران، گلستان و گیلان نارنجی است و این سه استان در اولویت ممنوعیت قرار دارد.

وی تصریح کرد: اگر فردی با خودروی پلاک غیربومی وارد شهرهای قرمز یا نارنجی شود، جریمه می‌شود. انتظار این است سفرها فقط با دلایل ضروری انجام شود و این دلایل جزو استثنائات است که با اخذ برگه از فرمانداری می توانند وارد شهرهای قرمز و نارنجی شوند.

دبیر کمیته انتظامی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۲۱۲ شهرستان زرد شده‌اند، گفت: تردد خودروها در شهرهای زرد به شهرهای زرد منعی ندارد اما تردد خودروهای شخصی در وضعیت زرد به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است. ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع و همچنین ورود خودروهای شخصی از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای زرد هم ممنوع است.

قاسمی با توصیه به مردم مبنی بر رعایت پروتکل‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت شکننده شهرها، وضعیت هوا و قدرت بالای ویروس در هوای سرد، بسته بودن پنجره و عدم تهویه کافی، کماکان از مردم خواهش می‌کنیم از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و رعایت بهداشت فردی، اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و مسائلی این چنینی را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه داد: به‌رغم همه عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت و به ویژه حضرت زهرا (س)، خواهش می‌کنم مراسم‌ها غیرحضوری برگزار شود و هر خانه برای مراسم شهادت حضرت زهرا(س) به یک هیات تبدیل شود.

وضعیت شهرها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار سیاست