۶۹۰بانوی چهارمحال و بختیاری در طرح ملی مدرسه‌سازی مشارکت کردند

شهرکرد -ایرنا-مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز اجرای پویش ملی"من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من" که از اول دی‌ماه آغاز شده است، گفت: در این پویش ملی ۶۹۰ نفر از مادران و زنان استان برای ساخت مدرسه شرکت کرده‌اند.

کامران رهی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این طرح ملی که در راستای اجرای طرح تحول مشارکت‌های مردمی و طرح"آجر به آجر" در حال اجراست، تاکنون ۷۰ میلیون ریال از سوی زنان استان در این پویش جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه تعهد نوسازی مدارس در این پویش احداث یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای "سردبیشه" بخش بازفت شهرستان کوهرنگ است، گفت: این تعهد، جمع‌آوری کمک یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است که در صورت جمع‌آوری این میزان تعهد، به همین میزان نیز از اعتبارات ملی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت این مدرسه اختصاص می‌یابد.

به گفته وی،این پویش ۲ ماهه است و تمامی مردم برای پیوستن به این پویش و همچنین مشارکت به نیابت از مادران و همسران می‌توانند با مراجعه به سایت ajorBajor.ir و همچنین سایت MehreMadrese.ir با پیوستن به این پویش و پرداخت حداقل هزینه، پوستر مشارکتی خود را دریافت کنند.

رهی با تاکید بر اینکه همه افراد می‌توانند با هر میزان کمک در این طرح شرکت کنند، گفت:در صورتی که کمک آنها بیش از ۲۵۶ میلیون ریال باشد، می‌توانند یک کاشی به نام خودشان یا هر نامی که در نظر دارند در مدرسه نصب شود.

وی افزود: در طرح ملی آجر به آجر که در ماه محرم و صفر در سراسر کشور اجرایی شد، تعهد استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای احداث یک مدرسه ۲ کلاسه بود که این میزان محقق نشد.

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری با مشارکت ۳۲۰ خیر مدرسه‌ساز۳۳۰ پروژه خیری با زیربنای بیش از ۲۱۱ هزار مترمربع احداث شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها