۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۲:۵۶
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84178598
۰ نفر

برچسب‌ها

حساب کاربری ترامپ در توئیتر تعلیق شد

نیویورک- ایرنا- حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر به طور دائم تعلیق شد.

به گزارش ایرنا، توئیتر صفحه چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل نقض قوانین و چارچوب‌های این شبکه، به طور دائم به حالت تعلیق درآورد.

بعد از اینکه توئیتر صفحه دونالد ترامپ را تعلیق کرد، او برای ادامه دادن به پیام های توئیتری اش به صفحه رسمی ریاست جمهوری آمریکا در توئیتر مراجعه کرد اما توئیتر تمام پیام های ترامپ را از صفحه رسمی ریاست جمهوری آمریکا نیز حذف کرد.

این شبکه پیام رسان در بیانیه شامگاه جمعه خود آورده است:  پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر از حساب دونالد ترامپ و زمینه پیرامون آنها - به طور خاص نحوه دریافت و تفسیر آنها در توییتر و خارج از آن - ما حساب را به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت، برای همیشه تعلیق کردیم.

حساب توئیتری رئیس جمهوری آمریکا بیش از ۸۸ میلیون دنبال کننده داشت و پیش از این هم توئیتر پیام‌هایی که صحت اطلاعات آن مشخص نبود را علامت دار می‌کرد.

علاوه بر آن، توئیتر هشدار داده بود که در صورت تداوم این رفتار ترامپ، حساب کاربری او را مسدود خواهد کرد.

روز گذشته هم مارک زاکربرگ مدیر شبکه اجتماعی فیس بوک با صدور بیانیه‌ای از مسدود شدن حساب کاربری ترامپ در فیس بوک و اینستاگرام خبر داده بود.

آخرین پیام ترامپ در توئیتر، ویدئوی ضبط شده پس از ۲۴ ساعت از یورش طرفداران وی به کنگره بود که در آن خواستار آرام شدن و آشتی شد.

در طول چهار سال گذشته، ترامپ از توئیتر به جای سیستم رسمی اجرایی استفاده کرد به گونه‌ای که عزل و نصب‌های مقامات دولت وی ابتدا در این صفحه منتشر می‌شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از این صحفه برای واکنش و موضع‌گیری به مسایل داخلی و خارجی استفاده می‌کرد و همواره رسانه‌های بزرگ آمریکا را جعلی و «فیک نیوز» می‌نامید.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha