سه تن از سانداکاران بشاگرد در اردوی تیم ملی حضور می‌یابند

بندرعباس- ایرنا- رییس فدراسیون ووشو ایران گفت: سه تن از سانداکاران گافر بشاگرد به‌همراه مربی‌شان جهت بالا بردن تراز فنی به اردوهای تیم ملی جوانان دعوت می‌شوند تا گامی موثر درجهت بالا بردن انگیزه آنان برداشته شود.

امیر صدیقی روز شنبه در سفری به شهرستان بشاگرد و در جمع مردم گافر و پارامون افزود: علاقه مندی به این منطقه کهن، ما را به بشاگرد کشاند؛ چرا که مشتاق دیدار از نزدیک با ووشوکاران گافر و پارامون بودم.
وی بیان داشت: برای این منطقه (بشاگرد) بایستی کار اساسی و زیربنایی از نظر آموزش اصولی ووشو و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها انجام شود.
 رییس فدراسیون ووشو ایران اظهارداشت: در صورتی که قطعه زمینی را در گافر به ووشو اختصاص دهند با دعوت از خیران و گروه‌های جهادی نسبت به ساخت یک سالن سقف کوتاه در این منطقه محروم اقدام خواهد شد.
وی با آرزوی موفقیت برای تمامی ووشوکاران بشاگردی یادآورشد: گرمکن‌هایی از سوی فدراسیون ووشو برای ووشوکاران بشاگرد تهیه شده که در هفته جاری با همکاری هیات ووشو هرمزگان بین آنان توزیع خواهدشد.
صدیقی در پایان در سفر به روستای «دوگنویر» از بخش گافر و پارامون به‌عنوان قلب ووشوی بشاگرد با ورزشکاران این رشته نیز به گفت وگو پرداخت.

یکی از خاطره انگیزترین سفرهای ورزشی ام به بشاگرد بوده است

  نائب‌ رییس فدراسیون ووشو نیز اظهارداشت: امروز یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای ورزشی ام را به منطقه بشاگرد هرمزگان تجربه کردم. 
حسین اوجاقی افزود: قول می‌دهم در ماه‌های آینده با حضور در گافر بشاگرد، سه روز را در این منطقه بمانم و با ووشوکاران به تمرین ساندا بپردازم.
اسطوره ووشوی ایران و سرمربی تیم ملی بزرگسالان ووشو کشورمان همچنین با حضور در رینگ خاکی گافر و پارامون با ووشوکاران روستای دوگنویر به تمرین ساندا پرداخت که با تشویق اهالی این روستا همراه بود.
وی یادآورشد: یک دوره مربیگری تخصصی ساندا 
 در ماه‌های آینده در آکادمی ووشو مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شودشود که در این دوره هر استان مجاز به معرفی یک نفر است اما در این سفر با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با رییس فدراسیون و کسب مجوزهای لازم، سه تن از مربیان بشاگرد هم در این دوره حضور می‌یابند.
وی بیان داشت: 
در طول این سفر، بسته‌های معیشتی که از سوی هیات ووشو هرمزگان با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان تدارک دیده شده بود، بین ووشوکاران شهرستان بشاگرد توزیع شد.
دیدار رییس و نائب‌ رییس فدراسیون ووشو ایران با «حاج امیر والی« از جهادگران باسابقه بشاگرد از دیگر برنامه‌های این سفر بود.
چهار برنامه از سوی هیات ووشو هرمزگان به‌مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تدارک دیده شده بود که این اقدام به‌عنوان چهارمین و آخرین برنامه هیات ووشو هرمزگان انجام شد.
 غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، برگزاری مسابقه همگانی تای‌چی در ساحل خلیج فارس و یادواره نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه‌های برگزار شده می‌باشد.
شهرستان بشاگرد با ۴۵هزار نفر جمعیت در ۳۳۰ کیلومتری شرق  بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و از جمله مناطق کم برخوردار بوده که البته در سال‌های اخیر گام‌های خوبی در جهت توسعه و عمران این منطقه برداشته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها