تعطیلی کرونایی جلسه محاکمه نتانیاهو را به تعویق انداخت

تهران-ایرنا- دادگاه رژیم صهیونیستی روز جمعه جلسه استماع اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در یکی از پرونده های سریالی فساد را به علت تعطیلی ناشی از شیوع کرونا «تا اطلاع ثانوی» به تعویق انداخت.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی، دادگاه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قرار بود جلسه استماع اظهارات نتانیاهو درباره یکی از پرونده های فساد او روز چهارشنبه آینده برگزار شود اما محدودیت های اعمال شده از نیمه شب پنچشنبه (شب گذشته) و افزایش تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث شد که این جلسه تا اطلاع ثانوی به تعویق بیفتد.

این تعویق در حالی اجرایی می شود که دادگاه صهیونیستی مدعی است درخواست چند روز پیش تیم نتانیاهو برای تعویق در محاکمه را رد کرده است. تیم وکلای نتانیاهو ادعا کرده بودند که زمان کافی به آنها برای بررسی لایحه اتهام تعدیلی داده نشده است. دادگاه نیز پاسخ داده بود که تغییرات اعمال شده در لایحه اتهامی جدید، آنقدر زیاد نبوده که تفاوت چندانی با لوایح پیشین داشته باشد بنابراین نیاز به زمان اضافی چندانی برای بررسی تغییرات نبود.

در اوایل سال ۲۰۲۰ اتهام های جدیدی مبنی بر رشوه، فریب، خیانت در امانت و سوء استفاده از قدرت به نتانیاهو تفهیم شد.

این تعویق بر اثر تعطیلی ناشی از همه گیری در حالی است که نتانیاهو از کرونا در ابعاد دیگری هم سوء استفاده می کند و یکی از این عرصه ها، انتخابات است.

شهرک‌نشینان در حالی برای چهارمین بار در کمتر از دو سال اخیر به پای صندوق رأی خواهند رفت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سایه بحران همه گیری، پویش تبلیغاتی گسترده‌ای را درباره واکسیناسیون کرونا راه‌اندازی کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از دویچه‌وله، در حالی که نتانیاهو شش ماه پیاپی، شاهد اعتراضات هفتگی شهرک نشینان به دلیل بی کفایتی است، انتخابات زودهنگام برای بسیاری، حکم همه پرسی جدید برای آینده سیاسی نخست وزیری دارد که سالهاست در راس هرم قدرت رژیم صهیونیستی نشسته است.

خبرگزاری دویچه‌وله با انتشار مقاله‌ای درباره انتخابات پیش روی رژیم صهیونیستی که قرار است در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۱ ( ۳ فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود، نوشت: نتانیاهو در کارزار انتخاباتی خود در عرصه سیاست خارجی روی عادی سازی روابط با برخی کشورهای عربی حساب باز کرده است و در عرصه سیاست داخلی نیز روی تبلیغات واکسیناسیون کرونا.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha