۱۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 892
کد خبر: 84178461
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ لرستانی بر اثر گازگرفتگی جان باختند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: ۱۲ نفر از شهروندان این استان طی ۹ ماهه امسال بر اثر گازگرفتگی و مسمومیت با مونو اکسیدکربن جان باختند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پزشکی قانونی لرستان، حمیدرضا نظیفی افزود: این در حالی است که مدت مشابه سال گذشته، ۹ نفر در استان بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده بودند.

وی با بیان اینکه پارسال ۲۳ نفر در لرستان براثر گازگرفتگی جان باخته اند اظهار داشت: خانواده‌ها همچنان باید مراقب مرگ خاموش باشند.

مونو اکسیدکربن ناشی از سوختن گاز خانگی فاقد رنگ و بو است و کشنده بسیار قوی محسوب می‌شود که از آن به عنوان قاتل نامریی نام می‌برند.

این گاز بسیار سنگین‌تر از هوا است ولی قابلیت انتشار بسیاربالایی در محیط دارد که طی چند دقیقه، ده‌ها مترمکعب هوای یک محیط بسته را آلوده می‌کند.

 علائم گاز گرفتگی شامل احساس فشار زیاد در قفسه سینه و سنگینی تنفس، احساس سوزش در چشم‌، ایجاد ضربان نامنظم قلب تا حدی که فرد مسموم احساس آشفتگی شدید در ضربان دارد،  سرخ شدن لب‌ها،  بزرگ شدن مردمک چشم، احساس سرگیجه شدید، تار شدن دید چشم‌،  ضعف شدید در بدن، کسالت و احساس خواب‌آلودگی شدید و حالت تهوع و استفراغ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها