الفیاض: پاسخ ترور شهیدان سلیمانی و المهندس خروج آمریکا از عراق است

بغداد – ایرنا- رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق پاسخ به ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون پیشین سازمان الحشد الشعبی را خروج نیروهای بیگانه از عراق دانست.

به گزارش ایرنا، «فالح الفیاض» امروز در سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهیدان سلیمانی و المهندس در شهر بصره در جنوب عراق گفت که پاسخ اساسی به جنایت پلید آمریکا در ترور فرماندهان عملیات پیروزی بر گروه تروریستی داعش، خروج نیروهای بیگانه از عراق است.

وی همچنین "بر عدم هرگونه صرف نظر کردن از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از این کشور" تاکید کرد.

الفیاض گفت: نمی توانیم پذیرای قاتلان فرماندهان و فرزندانمان در خاکمان باشیم.

وی تصریح کرد: ترامپی که این جنایت پلید را مرتکب شد، به مایه شرمساری مردم خود تبدیل شده است.

شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha