مسوولان واحدهای گردشگری تهران اطلاعات خود در سامانه جانا را کامل کنند

تهران- ایرنا- معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد که از تمامی مسوولان واحدها و تاسیسات گردشگری درخواست می‌شود که در فرصت ۲ هفته مانده به اتمام طرح ثبت‌نام برای بهره‌مندی از تسهیلات کرونایی اطلاعات خود را تکمیل و در سامانه جانا ارایه کنند.

علی رفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره جزییات تسهیلات جبرانی خسارت کرونا ویژه بخش گردشگری گفت: با توجه به روبه‌ اتمام بودن زمان ارایه این تسهیلات برای تسریع در پرداخت تاسیسات گردشگری هر چه سریعتر به سامانه جانا به نشانی myst.mcth.ir و دفاتر راهنمایان گردشگری سادرا به نشانی ta.mcth.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و ارایه درخواست اقدام کنند.

معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه در این باره هماهنگی های لازم با دستگاه وزارت متبوع، وزارت کار و بانک مرکزی برای تسریع در روند اداری انجام شده است، گفت: از تمامی تاسیسات، دفاتر راهنمایان و خدمات مسافرتی و آموزشگاه‌های گردشگری که دچار اشکال بوده درخواست شده تا در هر مرحله در خواست تا پرداخت می توانند به اداره کل میراث فرهنگی مراجعه و یا با شماره ۳- ۸۸۹۳۴۸۴۱،  تماس گرفته تا در اسرع وقت مسایل آنها رسیدگی خواهد شد.

به گفته رفیعی؛ تمامی فعالان صنعت گردشگری در هفته آتی از این وام که ۱۶ تا ۹۰۰ میلیون تومان با تنفس ۶ ماهه بهره‌مند می‌شوند.

طبق گفته متولی گردشگری استان تهران، از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور میزان خسارت به این بخش حدود هفت هزار میلیارد تومان بوده که یک چهارم این مبلغ با توجه به گستردگی واحدها و تاسیسات گردشگری مربوط به استان تهران است.

هم اینک بیش از ۲هزار و ۲۰۰ دفاتر گردشگری در سطح استان دایر است که این میزان نیمی از تاسیسات گردشگری کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha