۱۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84178440
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ در یک قدمی استیضاح قرار گرفت

تهران- ایرنا- به دنبال یورش حامیان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره هنگام نشست مجلس نمایندگان و سنا، دموکرات های مجلس نمایندگان درصدد برآمدند تا استیضاح ترامپ را به جریان بیاندازند.

به گزارش ایرنا، شبکه سی ان ان شامگاه جمعه گزارش داد: نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان و تیم رهبری او سرگرم بررسی روند استیضاح فوری دونالد ترامپ هستند

به نوشته سی ان ان، استیضاح رییس جمهوری آمریکا در صورتی طی کمتر از دو هفته باقیمانده به پایان مهلت قانونی ریاست جمهوری او به جریان خواهد افتاد که مایک پنس معاون اول او و دیگر اعضای کابینه دولت امریکا از اقدامات بی سابقه برای برکناری دونالد ترامپ خودداری کنند.

شبکه خبری سی ان ان افزود: خروج زودهنگام و اخراج ترامپ از کاخ سفید نیازمند حمایت دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در مجلس سنا است اما پلوسی به صراحت هشدار داده است که به علت اقدامات فتنه انگیز ترامپ و دامن زدن به شورش های روز چهارشنبه کنگره، رییس جمهوری را استیضاح خواهد کرد.

پلوسی در جمع خبرنگاران گفت: استیضاح ترامپ فوری است و این یک وضعیت اضطراری است.

نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا نیز تاکید کرد که طی چند روز اخیر تلفن من با درخواست استیضاح، استیضاح ، استیضاح منفجر شده است.

چاک شومر رهبر اقلیت سنای فعلی، روز پنج‌شنبه تلاش خود را برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا آغاز کرد و گفت شورشی که ترامپ دامن زد و یک روز قبل (چهارشنبه) کنگره را در برگرفت ، نشان داد که وی برای هدایت ملت شایسته نیست.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha