پاراگلایدرها در یزد به پرواز درآمدند

یزد- ایرنا- ۴۰ نفر از ورزشکاران رشته پاراگلایدر استان های مختلف کشور روز جمعه به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی و چهار هزار شهید یزد در کویر اردشیر مرکز این استان به پرواز درآمدند و حرکت های نمایشی اجرا کردند .

پاراگلایدر در لغت به معنای چتر سُرنده و بدان معناست که از لحاظ نظری و عملی این نوع چتر به‌ منظور پرواز توسط ورزشکاران و علاقه‌مندان با رعایت نکات ایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دبیر هیات انجمن‌های ورزشی استان یزد گفت: این برنامه فرهنگی ورزشی از سوی کمیته ورزش‌های هوایی به نیت شهدا و سردار سلیمانی با همکاری ورزشکاران کشور برگزار شد .

علی صبور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آشنایی ورزشکاران فعال این رشته با مناطق مناسب بیابانی استان برای پرواز در این منطقه از دیگر اهداف این برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در شهرستان یزد ۲ منطقه و در شهرستان های تفت و بافق نیز کویرهای مناسبی برای انجام این رشته جذاب ورزشی وجود دارد که سالانه برخی مواقع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون ۳۰ نفر از ورزشکاران یزدی در رشته پاراگلایدر فعالیت دارند و برای جذب علاقه‌مندان بیشتر تلاش هایی در حال انجام است. 

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت،۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده در قالب ۴۸ هیات ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha