امام جمعه مشهد: باید جبهه تکلیف محوران بر مدیریت کشور حاکمیت یابند

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: امروز به مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف نظام نیاز داریم و این مدیریت جهادی در سایه جبهه تکلیف‌محوران شکل می‌گیرد، اگر جبهه تکلیف‌محور بر مدیریت کشور مسلط شد انقلاب اسلامی به سرعت به سمت هدف غایی خود که جهانی شدن اسلام است پیش می‌رود.

آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه مجازی نماز جمعه این هفته مشهد که در پایگاه اطلاع رسانی وی منتشر شده است افزود: اگر عناصر سودجو، افرادی که گرفتار خودمحوری هستند و دین و انقلاب را نمی‌بینند بخواهند جریان مدیریت کشور را به دست بگیرند انقلاب اسلامی دچار شکست، کندی و یا توقف خواهد شد.

وی اضافه کرد: خطری که بیش از همه چیز انقلاب را تهدید می‌کند و متأسفانه با بعضی از جریان‌ها و عناصر این چنینی در جامعه خودمان هم رو به رو هستیم، استحاله جبهه «تکلیف‌محور» در جبهه «قدرت‌محور» است.

امام جمعه مشهد گفت: از روز اول پیروزی انقلاب افرادی داشتیم که به انقلاب عقیده نداشتند و انقلابی نبودند و در جریان‌های مختلف سیاسی برای به دست گرفتن قدرت منسجم می‌شدند و خوشبختانه به نتیجه نمی‌رسیدند و اگر به نتیجه می‌رسیدند به‌خاطر مواجهه با ایمان، دین و اعتقاد خدایی مردم شکست می‌خوردند.

علم الهدی با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۹ دی ماه قم گفت: قیام مردم قم سرآغاز موج نهایی مبارزه با نظام ستم‌شاهی و اتصال به پیروزی انقلاب مقدس اسلامی بود و شناخت ماهیت این حرکت مردمی، تبیین‌کننده واقعیت و اساس انقلاب مقدس اسلامی ماست.

وی ادامه داد: عشق به اسلام، ارادت به روحانیت و مرجعیت، وابستگی به یک رهبر عظیم روحانی و دینی و دنبال کردن نهضت و قیام او باعث خشم در برابر اهانت به ایشان در ۱۹ دی ماه شد و این قیام مردم قم به قیام شهرها و استان‌های دیگر منجر شد و در نهایت به یک هیجان عمومی و حرکت همگانی در ملت منتهی شد و انقلاب به پیروزی رسید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب ارادی و هدفمند بود، انقلابی نبود که صرفا به‌خاطر انفجار اقتصادی، فقر، تنگدستی، فشار و حکومت دیکتاتوری، ایجاد خفقان و ظلم و ستم به وجود آمده باشد بلکه آنچه انقلاب را به‌عنوان یک حرکت در دنباله یک زیربنا و زیرساخت فکری از امام بزرگوار و آموزه‌های انقلابی امام به وجود آورد احیای دین خدا بود.

علم الهدی افزود: مردم دین را در معرض خطر دیدند و وقتی بنا شد مرجعیتی که عنوان نیابت از حجت خدا و امام زمان علیه‌السلام دارد مورد اهانت قرار گیرد، مردم به‌عنوان حمایت از دین به پاخاستند.

وی اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، دین از انحصار چهاردیواری مساجد و حسینیه‌ها درآمد و در رأس معادلات سیاسی جهان قرار گرفت و همه معادلات سیاسی دنیایی که استکبار می‌خواست حاکم بشود را برهم زد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز معادلات سیاسی آمریکایی در منطقه به هم خورده است. آنچه آمریکا اراده کند با همه شیطنت‌ها، رذالت‌ها و فتنه‌هایی که انجام می‌دهد به آن نمی‌رسد و بر خلافش رو به رو می‌شود و علتش هم این است که دین در رأس معادلات سیاسی مسلمانان و امت اسلام قرار گرفته است.

علم الهدی افزود: دشمن به این دلخوش است که بر اثر گسستی که در نسل‌های بعدی به وجود می‌آید، این انقلاب متوقف شود اما باید دقت کرد این گسست به وجود نیاید، نسل‌ها به این انقلاب وابسته شوند و اتصال پیدا کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا امروز چهار نسل در مسیر انقلاب آمده و این چهار نسل نه تنها گسست پیدا نکرده‌اند بلکه خیلی از روحیات ایثار و حرکت انقلابی را نه تنها در کشورمان بلکه در حلقه مقاومت بسیاری از کشورهای پیشرفته اسلامی مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نباید اجازه دهیم جامعه انقلابی ما به سیاست‌گریزی و سیاست‌زدگی گرفتار شود که یک عده سیاست‌زده شوند و هدف انقلاب و سیاست را فراموش کنند و فکر کنند باید در این انقلاب به چه مقام و قدرتی برسند همچنین عده‌ای سیاست‌گریز شوند که فکر کنند انقلاب ربطی به دین و اسلام ندارد و یک اسلام سکولار گوشه و زاویه مسجدی را برای خود انتخاب کنند و شانه‌شان را از زیر بار همه مسوولیت‌ها کنار بکشند.

علم الهدی افزود: اگر مردم سیاست‌گریز یا سیاست‌زده شدند و جریان اخلاص و بندگی خدا به فرصت‌طلبی استحاله شد و اخلاصها از بین رفت و فرصت‌طلبی و قدرت‌یابی جای اخلاص مردم را گرفت این وضعیت یک خطر برای انقلاب اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها