ستاد معین حمایت از بخش شمیل بندرعباس تشکیل شود

بندرعباس- ایرنا- نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای راهبری توسعه بخش شمیل، پیشنهاد می‌شود ستاد معین حمایت از این بخش تازه تاسیس شده با مسوولیت یکی از معاونان استاندار تشکیل شود.

محمد آشوری عصر جمعه در مراسم ارتقای دهستان شمیل به بخش ومعارفه بخشدار این منطقه ضمن قدردانی از وزیر کشور و استاندار هرمزگان افزود: تحقق ایجاد بخش شمیل گام نخست مطالبات مردم بوده و شاخص‌های توسعه این منطقه باید ارتقا پیدا کند.
وی بیان داشت: منطقی جدید برای توسعه روستاهای این بخش(شمیل) شامل ۳۹ روستا باید شکل بگیرد.
نماینده مردم بندرعباس، قشم، خمیر، حاجی آباد و ابوموسی درمجلس شورای اسلامی اظهارداشت: ظرفیت‌های کشاورزی، گردشگری، سد شمیل و نیان و معادن شن و ماسه مزیت‌های این منطقه است و در توسعه و تعالی اینامنطقه بخش اثرگذار است.
آشوری بیان داشت: ظرفیت خوبی به لحاظ منابع انسانی در بخش شمیل وجود دارد که وجود یک تشکل مردم نهاد برای کمک به فرایند توسعه اثرگذار است.
وی گفت: اگر قرار است روند توسعه در منطقه ای رو یه رشد باشد، نیازمند اصلاح ساختار است.

حکم محمد زرنگاری به عنوان بخشدار شمیل  امروز جمعه با حضور  استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، دهیاران، شوراهای اسلامی و معتمدان این بخش به وی اعطا شد.

وزیر کشور سوم دیماه امسال با انعکاس مصوبه هیات وزیران، ایجاد بخش شمیل در شهرستان بندرعباس را به طور رسمی ابلاغ کرد.

 با پیگیری‌های صورت گرفته توسط استانداری هرمزگان از طریق وزارت کشور و تصویب هیات دولت، دهستان شمیل در شهرستان بندرعباس به بخش ارتقا یافت. 

بخش شمیل از ترکیب دهستان شمیل و حسن لنگی ایجاد شده و مرکز این بخش، روستای شمیل تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها