شهید فخری‌زاده در مقابله با هوا و هوس دنیایی موفق بود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه شهید فخری‌زاده شخصیتی گمنام بود، تاکید کرد: این شهید در عین اینکه عالم و دانشمند بود، روحیه متواضع و زندگی ساده‌ای داشت و واقعاً در مقابله با هوا و هوس دنیایی موفق بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین «سید ضیاءالدین آقاجانپور» عصر جمعه در «همایش ادبی فخر ایران؛ بزرگداشت شهید دانشمند محسن فخری‌زاده» که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، گفت: شهید فخری‌زاده شخصیتی گمنام و حقیقتاً فخر ایران و امت اسلامی بود باید او را مجاهد فی سبیل‌الله نامید.

وی با اشاره به سابقه آشنایی ۲۰ ساله خود با شهید فخری‌زاده اظهار داشت: او که اهل قم و دانش‌آموخته مدرسه حکیم نظامی این شهر بود، در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و قیام ۱۹ دی نقش داشت؛ در آخرین جلسه‌ای که با او در وزارت دفاع داشتیم او معتقد بود که  از ابتدای شکل‌گیری انقلاب، خواسته‌ام مردم حاکمیت اسلامی بود که منجر به پیروزی انقلاب شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه اگر می‌گوییم شهید فخری‌زاده گمنام است به این دلیل است که بخش‌های مهمی از زندگی او برای مردم تبیین نشده، تصریح کرد: شهید فخری‌زاده در پیروزی انقلاب نقش داشت و بعد از انقلاب نیز در هر کجا که نظام، کشور و اسلام به او نیاز داشت، حضور پیدا می‌کرد؛ او زمانی در میدان رزم و دفاع مقدس و زمانی هم در مسیر تحقق و پیشرفت علم و دانش بود.

آقاجانپور ادامه داد: شهید فخری‌زاده معتقد بود که اگر به ذهن دانشمندان ما از جمله خود ایشان مطلبی می‌رسد، از الهامات خدایی است. او با وجود اینکه مدیر بود و مشغله‌های فنی و علمی زیادی داشت، در عین حال به قرآن و حدیث نیز توجه ویژه ای داشت؛ او می‌گفت که در زمینه مسائل فنی نیز از قرآن الهام می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های شهید فخری‌زاده این بود که هر روز پیش از اذان صبح بیدار می‌شد و در آن زمان علاوه بر راز و نیاز و نیایش با خداوند، به مطالعه می‌پرداخت؛ عنایتی هم که خداوند به او کرد به واسطه همین شب زنده‌داری‌های او بود.

وی با بیان اینکه واقعاً می‌توانیم بگوییم همه خروجی‌های ارزشمندی که از او داریم و رهبر از او به عنوان دانشمندی کم‌نظیر تعبیر می‌کنند، به واسطه عنایت و لطف خداوند به او است، خاطرنشان کرد: شهید فخری‌زاده با اینکه عالم و دانشمندی برجسته و ممتاز بود، در عین حال متواضع‌ترین مردم بود. او ادیب، شاعر، مولوی‌شناس و حافظ‌شناس بود و در سپند (سازمان پژوهش‌ ‌و نوآوری ‌وزارت دفاعی) نیز محفل شعر برگزار می‌کرد. او در عین اینکه عالم و دانشمند بود، روحیه متواضع و زندگی ساده‌ای داشت و واقعاً در مقابله با هوا و هوس دنیایی موفق بود.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با تاکید بر اهمیت نقش شاعران در تبیین ارزش‌های انقلابی و اسلامی ابراز داشت: همانطور که در دوران جنگ و دفاع مقدس شاعران در تهییج و روحیه حماسی و انقلابی در مردم نقش بسیار مهمی داشتند، امروز نیز شاعران و ادیبان مسئولیتی بسیار مهم برعهده دارند؛ این الهام خدایی است که ذهن و فکر شاعران را پویا می‌کند که آنها در راستای تبیین معارف دینی و اسلامی و شناسایی اهل بیت و ارزش های اسلامی شهر بسرایند.

به گزارش ایرنا،‌ تروریست‌ها هفتم آذر ماه امسال با کمین در مسیر خودروی حامل شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی‌شهر آبسرد دماوند در عملیاتی انتحاری و مسلحانه این دانشمند هسته‌ای کشور را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار سیاست