١٠٠ پروژه مشارکتی مشکل‌دار در مناطق تهران وجود دارد 

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران گفت: حدود ۱۰۰ پروژه مشارکتی در سطح مناطق تهران وجود دارد که بین ۹ تا ۲۵ سال قدمت دارد و از آنها به عنوان پروژه مشکل‌دار یاد می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه شهرداری تهران، شکرالله بنار افزود: برخی از پروژه‌ها به دلیل طولانی شدن، توجیه اقتصادی ندارد و برخی از شرکا هم فوت کرده‌اند و برخی هم در تحولات اقتصادی ورشکست شده‌اند. مواردی هم وجود دارد که شریک شهرداری هم سهم شهرداری را پیش فروش کرده و هم متواری شده است، درواقع شهرداری تهران در چنین پروژه‌هایی تضاد منافع با شرکا دارد.

وی نبود نظارت دقیق در دوره های گذشته مدیریت شهری را سبب رشد سرطانی پروژه‌ها در ۱۰ سال اخیر دانست و گفت: اکنون پروژه‌هایی وجود دارد که ۱۰ سال از انعقاد قرارداد آن می‌گذرد اما کلنگ زده نشده و سرمایه گذار هم کاری انجام نداده است و ادعای مالکیت هم می کند.

بنار ادامه داد: اینگونه پروژه‌ها زیاد است که مهم‌ترین آن‌ها باران در منطقه چهار، پارکینگ طبقاتی دربند و برخی از پروژه‌های مناطق ۹ و ۱۰ است که شریک ادعای مالکیت کرده و ماهم شکایت کردیم و با رأی قاضی و براساس ماده ۳۸ توانستیم برخی از آنها را تعیین تکلیف کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها