امارات گذرگاه‌های مرزی خود را با قطر بازگشایی می‌کند

تهران – ایرنا – " خالد عبدالله بالهول " معاون وزیر خارجه امارات امروز جمعه اعلام کرد که کشورش فردا (شنبه) گذرگاه های زمینی، هوایی و دریایی خود را بر روی قطر خواهد گشود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی امارات "وام"، خالد گفت که کشورش بر اساس توافقنامه شهر " العلا" عربستان در اجلاس اخیر سران شورای همکاری خلیج فارس تمامی اقدامات موردنظر در مورد کشور قطر را از فردا آغاز خواهد کرد.
وی افزود: توافق یاد شده دستاوردی برای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و جهان عرب به شمار می رود و باعث تقویت یکپارچگی و همبستگی میان آنها خواهد شد.
این مقام اماراتی تاکید کرد که کشورش به همراه قطر در جهت " پایان دادن به تمامی مسائل لاینحل باقی مانده از راه انجام مذاکرات دوجانبه " گام برخواهد داشت.
چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس برای اولین بار ظرف سه سال گذشته سه شنبه گذشته در شهر العلا واقع در غرب عربستان با حضور شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر برگزار شد.
این اجلاس پس از آن برگزار شد که کویت اعلام کرد عربستان و قطر به توافقی در زمینه بازگشایی حریم هوایی و مرزهای زمینی و دریایی میان دو کشور به همراه حل و فصل پیامدهای بحران خلیج فارس دست یافته اند.
عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در ژوئن ۲۰۱۷ اعلام کردند که روابط خود با قطر را قطع می کنند و ادعا کردند که این کشور از تروریسم حمایت می کند، اما این ادعا توسط دوحه رد شد.

این چهار کشور در این سال تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی قطر بستند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان