اعتراف بایدن به تروریست بودن ترامپ چه تبعاتی دارد؟ 

تهران - ایرنا - اعتراف دیرهنگام جو بایدن درباره دونالد ترامپ موید این واقعیت است که در چهار سال گذشته یک تروریست به همراه دار و دسته‌اش، رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از نورنیوز،🔹«جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در تازه‌ترین واکنش به رخدادهای چهارشنبه ۶ ژانویه در واشنگتن که طی آن هواداران ترامپ به سمت ساختمان کنگره (کاپیتول) حمله کردند و با اشغال آن زمینه‌ساز کشتن پنج نفر شدند، ضمن آن که این روز را «تیره‌ترین روز تاریخ» ایالات متحده آمریکا نامید، دونالد ترامپ را مسئول این رخداد معرفی کرد.

بایدن هواداران مسلح ترامپ را «تروریست‌های داخلی» خواند و نیروهای امنیتی را نیز به برخورد بیش از حد نرم با هواداران ترامپ متهم کرد. 

اظهارات اخیر جوبایدن رییس‌جمهور منتخب آمریکا سخنانی بسیار مهم تلقی می‌شود که در بطن آن «اعترافی دیرهنگام» نهفته است.

مفهوم اظهارات بایدن این است که او ترامپ را رهبر تروریست‌های داخلی می‌داند و طبیعتا شخص «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری فعلی آمریکا هم تروریست است.

اعتراف دیرهنگام بایدن موید این واقعیت است که در چهار سال گذشته یک تروریست به همراه دار و دسته‌اش رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بوده و با در اختیار داشتن بزرگترین ارتش و زرادخانه هسته‌ای جهان با رویکردهای تروریستی در مورد کنش‌های این کشور در مهمترین موضوعات نظامی و امنیتی تصمیم می‌گرفته است.

بدون شک مهمترین نماد رفتار تروریستی ترامپ در طول دوران زمامداری‌اش در صدور دستور ترور فرمانده عالی‌رتبه یک کشور در جریان سفر رسمی به کشور دیگر تجلی یافت ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان مقاومت که به اعتراف دوست و دشمن اصلی‌ترین نقش را در سرکوب تروریست‌های آدم‌خوار داعشی در منطقه داشته‌اند، به طور قطع بهترین هدیه‌ای بود که رهبر تروریست‌های جهان می‌توانست به هوادارانش بدهد.

دستگاه قضایی عراق به عنوان میزبان سردار سلیمانی اخیرا با صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا که خود رسما مسئولیت این اقدام تروریستی را پذیرفت، زمینه محاکمه وی برای دست زدن به این جنایت را فراهم کرده است.

اگرچه جو بایدن رییس‌جمهور منتخب آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی و فرماندهان مقاومت به نوعی از این اقدام حمایت کرد اما در شرایط کنونی و پس از اظهارات اخیر بایدن، او دو راه پیش‌رو دارد؛🔹یا باید چون گذشته با تایید اقدام تروریستی ترامپ، همچنان در کنار او بماند و ننگ حمایت از یک تروریست را (به اعتراف خودش) بپذیرد یا شجاعت اعتراف رسمی به اشتباهش را داشته باشد و از صحبت‌های قبلی خود عذرخواهی کند و زمینه محاکمه ترامپ در کشوری که این جنایت در آن رخ داده را فراهم کند و از تایید رفتار یک تروریست اعلام انزجار و برائت کند.

در صورتی که جو بایدن مسیر برائت از ترامپ را در پیش نگیرد، می‌توان نتیجه گرفت که رییس‌جمهور آمریکا درخصوص ارزیابی اقدامات تروریستی و افراد تروریست هم مانند بسیاری از موضوعات دیگر قائل به استاندارد دو گانه است.

به عبارت دقیق‌تر، در صورتی که یک تروریست و هوادارنش به کنگره آمریکا حمله می‌کنند و باعث مرگ تعدادی از شهروندان آمریکا می‌شوند، باید آنها را محکوم کرد اما اگر همین گروه،جنایتی بزرگ‌تر و بی‌سابقه را در خارج از آمریکا انجام بدهند، باید از آنها تقدیر به عمل آید.

جو بایدن رییس‌جمهور منتخب آمریکا می‌تواند این عرصه را به آزمونی برای راستی‌آزمایی اظهاراتش در مورد موضوعی بسیار مهم یعنی حمایت از تروریسم یا نفی آن مبدل سازد که موفقیت یا ناکامی‌اش منوط به شجاعت و صراحت است.🔹این‌ گوی و این میدان، طرفدار تروریسم هستید یا مخالف آن؟

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha