نخستین مرکز نوآوری و شتاب‌دهی صنعت مس در رفسنجان به بهره برداری رسید

کرمان - ایرنا - نخستین مرکز نوآوری و شتاب ‌دهی صنعت مس کشور امروز (جمعه) با حضور وزیر صمت در رفسنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مرکز نوآوری و شتاب دهی صنعت مس در رفسنجان با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، علی زینی وند استاندار کرمان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در آئین‌ افتتاح مرکز نوآوری و شتاب دهی صنهت مس گفت: در این‌ مرکز تمام مراکز رشد و دانش بنیان گرد هم می آیند و ایده های ناب دانشجویان و اساتید به محصول تبدیل می شود.

حسن‌ رنجبر عسکری تصریح کرد: حمایت های مالی این مرکز از سوی مجتمع مس سرچشمه صورت می گیرد و دانشگاه نیز از نظر علم و دانش از طرح ها حمایت می کند.

این مرکز نوآوری و شتاب‌ دهی به نام شهید ستاری نامگذاری شده که توسط مدیریت مجتمع مس‌ سرچشمه در راستای هم ‌گام‌ شدن با سیاست‌های شرکت ‌های دنیا در دی‌ ماه سال ۱۳۹۸ تفاهم‌ نامه همکاری سه‌ جانبه با دانشگاه ولیعصر، شرکت مس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد کرده است.

در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به رفسنجان، سالن‌ بحران‌ در بیمارستان علی بن‌ ابیطالب رفسنجان نیز به بهره برداری رسید که این‌ طرح سلامت با حضور وزیر صمت، استاندار کرمان، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از مسئولین‌ استانی و شهرستانی افتتاح شد.

این سالن بحران با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت مس در مساحت ۷۵۰ متر مربع با اعتبار بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال از سوی مجتمع مس سرچشمه در راستای مبارزه با ویروس کرونا  احداث شده است و شامل تخت‌های بستری، اتاق‌های cpr ، ایزوله، پاویون ‌هایی برای خانم‌ ها و آقایان، نماز خانه و سرویس‌های بهداشتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها