کاهش بیش از ۷۰ درصدی بستری های کرونایی در آذربایجان شرقی

تبریز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری‌ در بیمارستان‌های استان رو به کاهش بوده و از حدود یک هزار و ۵۷۰ نفر به حدود ۵۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، محمدحسین صومی در گفت ‌و گویی افزود: وضعیت بیماری کرونا در طول یک ماه گذشته در این استان با توجه به اعمال محدودیت‌ها از نیمه دوم آبان و اعمال محدودیت‌های شدیدتر از هفته اول آذر، روند کاهشی داشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت کلی آذربایجان شرقی، زرد است، اظهار داشت: کاهش فوتی‌های روزانه به طور متوسط از ۳۲ نفر به ۶ نفر را مدیون رعایت کنندگان و کسانی هستیم که ما و همکاران مان را در کنترل بیماری همراهی کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در پیک بیماری یک هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها بستری می شدند، گفت: هم اکنون روزانه‌ ۱۸۰ نفر کرونا مثبت در آذربایجان شرقی شناسایی می شوند و ۲۵ درصد نتیجه تست‌ها در طول هفته گذشته مثبت بود.

صومی، با اشاره به اینکه روزانه حدود ۷۵۰ تست پی سی ار و حدود ۱۵۰ تست رپید در استان انجام می‌شود، ادامه داد: نتیجه‌ تست رپید در طول ۲۰ دقیقه بر بالین بیمار اعلام می‌شود.  

وی با قدردانی از مشارکت کنندگان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و کسانی که به وظایف محوله در ستاد مقابله با کرونا عمل کردند، از مردم خواست همچنان دستورالعمل های بهداشتی را برای ایفای نقش در کاهش فوتی‌های استان رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها