امام جمعه مشهد: هنر بهترین زبان برای معرفی حضرت زهرا(س)است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: بهره گیری از زبان هنر برای معرفی هر چه بهتر فضایل و کمالات حضرت صدیقه اطهر، فاطمه زهرا (س) به جهانیان، بهتر شیوه و تداوم دهنده مبارزه با استکبار و کفر جهانی است.

آیت الله سید احمد علم الهدی پیش از ظهر جمعه در جمع خوشنویسان پرده‌های عزا برای دهه فاطمیه مشهد در مجتمع "آیه‌ها" این شهر افزود: همان طور که حضرت زهرا (س) بر کفر فائق آمدند و پیروز شدند، عنایات خاصه ایشان عاملی برای ایجاد جبهه‌ای واحد از دلسوختگان حضرت و مظلومان جهان در برابر کفر جهانی شد.

وی اضافه کرد: آن زمان که حضرت زهرا (س) در حمایت از امیر مومنان علی(ع) متحمل دردها و رنجهای بسیار از سوی دشمنان شدند شاید افرادی کمتر از انگشتان دست، نام علی ولی الله را بر زبان می‌راندند اما امروز بیش از میلیونها نفر در سراسر دنیا عبارت "علی ولی الله" را به زبان می‌آورند و این مهم پیروزی دخت نبی مکرم اسلام را نشان می‌دهد.

امام جمعه مشهد ابراز امیدواری کرد که در سایه توجهات حضرت زهرا(س) و عنایت خاصه ایشان به مسلمانان، در جبهه حق علیه باطل پیروز شویم و استکبار را از صفحه جهان پاک و آن را برای ظهور امام زمان(عج) آماده کنیم.

علم الهدی اضافه کرد: پرده نویسی برای عزای حضرت زهرا (س) و مزین کردن مراکز و معابر عمومی به عناوین و القاب آن حضرت، باعث سیره شناسی و معرفت شناسی عمومی نسبت به دخت نبی مکرم اسلام(ص) شده و این بزرگترین خدمت در بین سایر خدمات به وجود مقدس صدیقه اطهر(س) است.

وی افزود: حضرت زهرا(س) در زمان حیاتشان کمتر مورد شناخت مردم قرار گرفتند و ابعاد شخصیت ولایی و اجتماعی ایشان کمتر مورد مداقه قرار گرفت و افرادی نیز به دنبال حذف مساله‌ای با عنوان دخت نبی مکرم اسلام (ص) بودند، لذا تلاش برای معرفی ابعاد شخصیتی آن حضرت در ایام سوگواری شان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هر اشکی که پس از مشاهده پرده نوشته‌های عزای حضرت زهرا(س) از دیدگان مردم فرو ریزد، پرده نویسان و عاملان نصب آنها در ثواب این عمل نیکو شریک هستند و قلب امام زمان (ص) را خشنود می‌کنند.

جمعی از خوشنویسان خراسان رضوی همزمان با دهه فاطمیه، خطاطی القاب حضرت زهرا(س) و نوشته‌هایی برای تکریم آن حضرت را بر روی پارچه‌های سیاه با عرضی بزرگ آغاز کرده‌اند که به مرور با همکاری اهالی مساجد و شهرداری مشهد در حال نصب در نقاط مختلف این شهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها