امامان جمعه اصفهان: تهدید دشمنان تاثیری بر اقتدار ایران اسلامی ندارد

اصفهان- ایرنا- آمریکا از اسلام و انقلاب اسلامی سیلی خورد و تهدید دشمنان تاثیری بر اقتدار جمهوری اسلامی نخواهد داشت از جمله محور نمازجمعه این هفته امامان جمعه شهرستانهای استان اصفهان است.

خور و بیابانک

 امام جمعه خور و بیابانک گفت: امروز ایران اسلامی به درجه ای از اقتدار رسیده که در برابر خباثت استکبار پیرامون حمایت از تروریست ها ایستادگی می کند و به آنان سیلی محکمی می زند.

حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه های نماز جمعه شهر خور افزود: سیاست اصلی انقلاب اسلامی که برگرفته از مکتب اسلام است، ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده طلبی و زیاده خواهی دشمنان به ویژه آمریکاست.
وی با بیان اینکه دشمنی استکبار با اصل اسلام و انقلاب اسلامی است، اظهارداشت: آمریکا و همنوعانش هیچگاه دست از دشمنی با اسلام بر نمی دارند و سعی دارند به جایگاه انقلاب و ولایت فقیه ضربه بزنند.
خطیب جمعه خور و بیابانک با اشاره به حواشی انتخابات آمریکا، افزود: تداوم این رویه به معنای افول واقعی قدرت این کشور استکباری است.
جاویدی خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و وقایعی که در حال اتفاق است، پرده از ماهیت این کشور برداشت، کشوری که داعیه حقوق بشر دارد، حتی حقوق ملتش را رعایت نمی کند و همه اینها ناشی از خوی استکباری و غرور آمریکایی است.
وی گفت: امروز کشورهای اروپایی و آمریکا خود غرق در مشکلات داخلی هستند و رفتار آنان با مردم خودشان، مایه سرافکندگی است.
امام جمعه خور و بیابانک افزود: چهره بدون نقاب آمریکا نشان از افول و فرپاشی تدریجی آن دارد، کنگره آمریکا که به مرکز جنگ داخلی تبدیل شده چهره عریان امریکای جنایتکار را به منصه ظهور گذاشته است.
جاویدی بیان داشت: افرادی که دلباخته امریکا و قدرت پوشالی آن هستند این واقعیت فروپاشی نظام سلطه استکبار را درک کنند چرا که این دولت دیگر ادعای کدخدایی و قدرت طلبی در جهان را ندارد.
وی با بیان اینکه امام انقلاب اسلامی بارها تذکر دادند که نگاه به آمریکا و دستکش های مخملی و وعده های خبیثانه استکبار نکنید و این دشمن هیچگاه دوست خوبی برای ما نخواهد بود.
امام جمعه خور و بیابانک خاطرنشان کرد: بصیرت عاشورایی مردم فتنه ۸۸ را خنثی و عاملان و دست اندکاران فتنه را رسوا کرد.
وی با اشاره به شخصیت آیت الله مصباح یزدی گفت: این متفکر انقلابی در طی عمر با برکت خود با روشنگری و بصیرت در شرایط خاص مدافع و پیرو  ولایت فقیه بود.
وی ادامه داد: مرحوم آیت الله مصباح خار چشم فتنه گران بود و در فتنه ۸۸ نیز از سوی حامیان فتنه مورد هجمه های فراوان قرار گرفت.
جاویدی با اشاره به قیام ۱۹ دی سال ۵۶ گفت: مردم قم در ۱۹ دی‌ماه سال ۱۳۵۶ با قیام خود نه‌ تنها دشمنان اسلام را مأیوس ، بلکه توطئه‌های رژیم را علیه اسلام ، مرجعیت و روحانیان انقلابی نقش بر آب کردند.
وی همچنین در ادامه از مردم خواست که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همکاری با کادر درمان، زمینه پیشگیری از ابتلای بیشتر افراد به بیماری کرونا را فراهم کنند.

نایین

امام جمعه نایین گفت: تهدید دشمنان تاثیری بر اقتدار و روند رو به رشد جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در رواق فاطمیه این شهر با اشاره به سخنان سردار دلها شهید حاج قاسم مبنی بر اینکه ما مرد میدانیم، افزود: باتوجه به حوادث اخیر در آمریکا قدرت پوشالی این کشور رو به زوال است.

وی اظهارداشت: جمهوری اسلامی با وحدت و همدلی در بخش های مختلف دفاعی و اقتصادی با تلاش و مشارکت همگانی گام بر می دارد.

سجادی با اشاره به اینکه اقتدار و عظمت ایران در جهان سرمایه‌ ارزشمند نظام اسلامی محسوب می‌شود ، تصریح کرد : باید با اطاعت از رهبر معظم انقلاب ، اتحاد، همدلی و دشمن شناسی آن را حفظ و تقویت کرد.

امام جمعه نایین با اشاره به سالروز قیام سرنوشت‌ساز ۱۹ دی ماه مردم قم علیه رژیم ستم شاهی گفت: نوزدهم دی ماه در سال ۱۳۵۶ مبدا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران شد.

وی ادامه داد : باید ابعاد این حادثه مهم و تاریخ‌ساز در انقلاب اسلامی که نقطه عطفی در کشور محسوب می‌شود به نحو مناسبی برای مردم بویژه نسل جوان کشور تبیین شود.

امام جمعه نایین با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی, ملت ایران در عرصه جهانی و منطقه ای  به عزت رسید، تصریح کرد :امروز باید همه مردم و مسوولان با حفظ وحدت برای تحقق اهداف و آرمان شهدا با قدرت در عرصه‌های مختلف حضور فعالی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مردم باید در سرنوشت کشور حضور چشمگیری داشته باشند ، اظهارداشت: از مهمترین مولفه های انتخابات سال آینده حضور دولت جوان و حزب اللهی است.

سجادی اظهارداشت: انتخابات آمریکا و اتفاق های رخ داده در این کشور درس های بزرگی دارد به ویژه برای کسانی که به آمریکا چشم امید دارند. 

امام جمعه نایین افزود: شهید سلیمانی در زمان حیات داعش، از مرگ آن خبر داد، البته شکست داعش، شکست آمریکا است، داعش ابزار امریکا بود و استکبار در عرق و سوریه از اسلام شکست خورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها