۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری قزوین اختصاص یافته است

قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: طی ۲ سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری استان اختصاص یافته است.

محسن قاسم زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال گذشته ۳۱۰ میلیارد ریال و در سال جاری نیز ۱۹ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان قزوین اختصاص پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: بودجه تعیین شده برای طرح های آبخیزداری از محل اعتبارات امسال صندوق توسعه ملی در حال جذب و هزینه برای اجرای طرح های در دست انجام است.

این مسوول افزود: اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی به آبخیزداری اهمیت ویژه و بالای این بخش را به ما گوشزد می کند و گامی در جهت حفاظت بهتر از منابع آب و خاک است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین خاطرنشان کرد: جلوگیری از فرسایش خاک، تقویت پوشش گیاهی و سفره های آب زیرزمینی و پیشگیری از سیل از مهم ترین مزایای اجرای طرح های آبخیزداری به شمار می رود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: گستره اجرای طرح های آبخیزداری تقریبا همه نقاط قزوین را دربرمی گیرد و شامل بسیاری از حوزه های آبخیز موجود در استان قزوین می شود.

یش از ۶۰ درصد مساحت استان قزوین را منابع طبیعی تشکیل می دهد.

منابع طبیعی استان قزوین شامل ۸۵۰ هزار هکتار مرتع، ۲۸ هزار هکتار جنگل و ۲۹ هزار هکتار بیابان تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها