قیام ۱۹ دی مردم قم ماهیت دینی و اسلامی داشت

رشت - ایرنا - مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان گفت: قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۵۶ ماهیتی دینی و اسلامی داشت و مقدمه تحقق انقلاب اسلامی شد.

محمدمهدی نیازمند روز جمعه در خطبه های پیش از نمازجمعه این هفته شهرستان رشت اظهار داشت:این قیام نقطه عطفی در تاریخ ایران است چون در مسیر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی داشت.

وی افزود: در آن زمان یکی از روزنامه ها، مقاله ای را به چاپ رسانده بود که در آن به امام راحل، روحانیون، علما و مقدسات اسلام توهین شده بود و پس از این اتفاق و چاپ آن مقاله، فضلا، علمای دینی، طلاب و روحانیون به همراه مردم تجمع کردند و قیام ۱۹ دی رقم خورد.

وی ادامه داد: رژیم طاغوت که از واکنش مردم و فضلا هراسان شده بود،  تعدادی از هموطنان ما را در همان روز به شهادت رساند اما مردم عقب نشینی نکردند چون قیام آنان متکی به اسلام و دین بود و آنان، اعتراض خود را به وابستگی رژیم طاغوت به آمریکای سلطه گر اعلام داشتند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه قدس گیلان بیان کرد: در آن زمان مردم ما بصیرت لازم را به دست آورده بودند و اعتراض خود را نشان دادند و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با توجه به گذشت بیش از ۴۰ سال از این پیروزی ملت ما همچنان ماهیت ضد استکباری داشته و این ماهیت را نشان می دهند.

نیازمند خاطرنشان کرد: هم اینک نیز شعار مرگ بر آمریکا و مسیر مبارزه با رژیم سلطه گر آمریکا با هدایت مدبرانه مقام معظم رهبری ادامه داشته و ادامه دارد چون سیاست های آمریکا، خصمانه و ظالمانه است و هیچ تفاوتی بین روسای جمهور آن نیست.

وی تصریح کرد: هم اینک نیز شاهد برآشفتگی سیاستمداران آمریکا هستیم و برای ما تفاوتی ندارد که چه شخصی رئیس جمهور باشد چون خواسته و حرکت ما برداشتن تحریم های ظالمانه است و رژیم سلطه گر آمریکا اگر نقطه ضعفی در ما مشاهده کند، سردار سلیمانی ها و فخری زاده ها را به شهادت می رساند و به همین دلیل اتحاد ما باید بیش از پیش قوت یابد.  

   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها