راهبرد جمهوری اسلامی ادامه غنی‌سازی است

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه پلدختر گفت: راهبرد و سیاست جمهوری اسلامی ادامه مسیر غنی‌سازی با قاطعیت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید محسن موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته پلدختر اظهار داشت: در پی تصویب قانون راهبردی مجلس شورای اسلامی بر لغو تحریم ها و ابلاغ آن به دولت در ۱۵ دی ماه جاری شاهد آغاز غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم در سایت فردو شهید علی محمدی بودیم.

وی با اشاره به پایبند نبودن طرف مقابل در برجام تصریح کرد: در بندهایی از برجام ذکر شده است تا ۱۲ سال نباید مواد هسته ای به این سایت وارد شود.

امام جمعه پلدختر گفت: با توجه به بدعهدی طرف دیگر برجام، جمهوری اسلامی غنی سازی ۲۰ درصد را بر اساس قانون مجلس، معاهده "ان  پی تی" و بندهایی از برجام آغاز کرده که این اقدام موجب اعتراض اروپایی ها شده است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری ما اصراری به بازگشت آمریکا به برجام نداریم، خطاب به اروپایی ها افزود: شما که به فرموده مقام معظم رهبری آویزان آمریکا و گوش به فرمان او هستید چرا وقتی بارها جمهوری اسلامی پایبندی خود را نسبت به تعهدات برجام اعلام کرد واکنشی نداشته اید؟

وی به رحلت آیت الله مصباح یزدی نیز اشاره کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند تکریم وی، تکریم راه حق است و اقامه نماز توسط معظم له بر پیکر این مجاهد، فیلسوف، متفکر و فقیه نشانه بزرگی او است.

امام جمعه پلدختر گفت: با حوادث اخیر و تسخیر کنگره آمریکا براثر فتنه های ایجاد شده در تداوم اعتراضات به انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هیمنه پوشالی آنها در حال فروپاشی است که این مطابق سنت الهی می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها