براتی: خدمات کمیته ملی المپیک به فوتبال ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست

تهران - ایرنا - رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: خدمات کمیته ملی المپیک به فوتبال کشور بر هیچ‌کسی پوشیده نیست اما درمورد حضور نداشتن این کمیته در انتخابات، اعضای مجمع تصمیم‌گیری می‌کنند نه یک شخص.

به گزارش ایرنا، «احمدرضا براتی» روز جمعه در گفت و گویی تلویزیونی در خصوص ثبت نام نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: طبق اساسنامه جدید، انتخابات ریاست فدراسیون 10 اسفند سال ۹۹ برگزار خواهد شد. نامزدها نیز تا روز ۱۴ دی فرصت داشتند تا ثبت نام خود را تکمیل کنند. این مهلت حداکثر تا فردا به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مشخص است و اگر شخصی اصل مدارک خود را ارائه نکند، ثبت نام او انجام نخواهد شد. به دلیل شیوع ویروس کرونا، ثبت‌نام فدراسیون به صورت آنلاین انجام می‌شود و پس از آن نامزد انتخابات باید یک حضور حداکثر پنج دقیقه‌ای در دبیرخانه فدراسیون فوتبال داشته باشد تا روند ثبت نامش کامل شود. نامزدهای پست ریاست فدراسیون حداقل پنج تأییدیه و نواب رئیس حداقل دو تأییدیه و امضاء برای حضور در انتخابات نیاز دارند.

براتی در مورد اعتراض علی کریمی به مشکلات سامانه ثبت نام اظهار داشت: مشکلات نرم‌افزاری به وجود می‌آید زیرا این کار برای اولین بار است که انجام می‌شود اما با تماس با دبیرخانه و واحد انفورماتیک فدراسیون فوتبال مشکلات حل می‌شود.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره کم بودن زمان ثبت نام فدراسیون فوتبال گفت: این موضوع بر اساس مقررات انتخابات فوتبال است و به تایید فیفا نیز رسیده است. اگر می‌خواستیم مدت ثبت‌نام را بیشتر کنیم امکان برگزاری انتخابات در سال ۹۹ وجود نداشت. فیفا در تمامی مراحل انتخابات نظارت دارد و این موضوعات بر اساس مصلحت دیگران نیست.

وی در خصوص گلایه «سیدرضا صالحی‌امیری» رئیس کمیته المپیک و حضور نداشتن این کمیته در انتخابات فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: در اینکه آقای صالحی امیری از مدیران فرهیخته کشور هستند شکی نیست اما در این مورد اعضای مجمع تصمیم‌گیری می‌کنند و نه یک شخص. فیفا نیز در این خصوص اعلام کرده که کمیته ملی المپیک می‌تواند بر اساس قانون بدون حق رأی و به عنوان عضو شاهد در مجمع فدراسیون فوتبال حضور داشته باشد. خدمات کمیته ملی المپیک به فوتبال کشورمان بر هیچ‌کسی پوشیده نیست.

براتی همچنین درباره اعتراض‌ رد صلاحیت شدگان اظهار داشت: این افراد می‌توانند ظرف دو روز اعتراض خود را ارائه دهند و کمیته اسیناف نیز وظیفه دارد در مدت پنج روز به این اعتراض ها رسیدگی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار ورزش