امام جمعه موقت یزد: آیت‌الله مصباح یزدی مدافع مرزهای عقیدتی بود

یزد- ایرنا- امام جمعه موقت یزد گفت: آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی همواره مدافع بی چون و چرای مرزهای فرهنگی و عقیدتی در کشور بود و از این مسیر مهم تا آخر عمرش دفاع کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی  در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد با تسلیت ارتحال این عالم ربانی افزود: آمادگی جدی در مرزداری از ایمان و ارزش‌های معنوی و انقلابی جزو ویژگی‌های اصلی این علامه و متفکر اسلامی بود.

وی ادامه داد: دفاع عالمانه مستمر و بدون تعلل و شجاعانه از انقلاب و دفاع از ولایت فقیه را باید  از دیگر ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری برجسته آیت الله مصباح یزدی ذکر کرد که  توسط کارشناسان دینی تبیین شود.

عضو فقهای شوای نگهبان با اشاره به اینکه این فیلسوف متعهد همواره در طول زندگی از توجه به نظام اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرد و پاسدار حقیقی اندیشه‌های انقلابی بود ، یادآور شد: دشمنان نظام که نمی‌توانستند در برابر آیت‌الله مصباح ایستادگی کنند به وی تهمت می‌زدند.

مدرسی در ادامه به مصوبه مجلس شورای اسلامی در ارتباط به پیشبرد اهداف هسته‌ای اشاره کرد و گفت: فعالیت های هسته‌ای باید به صورت کامل اجرا و تحت هیچ شرایطی متوقف نشود چون تنها راه مقابله با دشمنان فقط ایستادگی و شجاعت مردم و مسوولان نظام است.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه دین و ارزش‌های انقلاب اسلامی بیان کرد: استکبار و مخالفان نظام اسلامی همواره سعی دارند با ایجاد دسیسه‌های مختلف ارزش‌های دینی و انسانی این نظام الهی را کمرنگ کنند که در این ارتباط به هوشیاری بیشتری نیاز است.

مدرسی به حوادث اخیر مربوط به  انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: این حوادث در اصل تبلور عینی خوی آمریکا و استکبار جهانی است و ماهیت حقیقی آنها را به خوبی نشان داده است که برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ حادثه و جنایتی نسبت به ملت‌ها دریغ نمی کنند.   

وی در ادامه به حماسه ۱۹ دی و قیام مردم قم در سال ۵۶ اشاره کرد و گفت: این حماسه بزرگ از مهمترین رویدادهایی بزرگ و تاریخی انقلاب اسلامی است و ملت ایران با ایجاد این حماسه، بصیرت و ولایت‌مداری خود را به رخ استکبار جهانی کشاندند.

عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه به اربعین شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته ای و دفاعی و نیز نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: این حوادث ماهیت واقعی دشمنان انقلاب اسلامی را بیش از پیش مشخص کرد که آنها همیشه به دنبال حذف ارزش‌های دینی و انسانی نظام هستند.

مدرسی به اهمیت دستاوردهای پزشکی کشور در ورود به مرحله امتحان انسانی واکسن کرونا هم اشاره کرد و گفت: همچنان برخی افراد دل در گرو خارج از کشور دارند و به توان داخلی اعتقاد پیدا نکردند و این مایه تأسف است درحالی که باید بیش از گذشته به توان داخلی توجه خاص شود .

وی تصریح کرد: مسوولان اجرایی باید بدون تحریف فقط به مَُر قانون در مسایل فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و از هرگونه ضعف و سستی در مدیریت و برنامه‌های اجرایی خودداری کنند که خدمت به مردم و کشور یک رسالت مهم دینی و انقلابی است .

امام جمعه موقت یزد در ادامه به تداوم شیوع ویروس کرونا هم اشاره کرد و گفت: عمل به نکات بهداشتی در زمان شیوع این ویروس از مهمترین رسالت‌های دینی افراد در جامعه اسلامی است و با توجه به اهمیت بزرگداشت ایام فاطمیه جلوگیری از شیوع کرونا باید در اولویت عزاداران فاطمی قرار گیرد.

برای دومین هفته متوالی نماز عبادی سیاسی جمعه امروز در ۲۱ شهر و هفت روستای پرچمعیت استان یزد  همزمان  برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها