امام جمعه شاهرود: چهره واقعی آمریکا در حوادث اخیر آن کشور برملا شد

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت: اتفاقات دو شب گذشته در آمریکا سبب رسوایی مکرر لیبرال دموکراسی دروغین این کشور و معلوم شدن چهره واقعی آن شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود ابراز کرد: این چهره ۶۰ سال گذشته امریکا بود که رئیس جمهوری کنونی و طرفدارانش آن را به ملت این کشور و نیز جهانیان نشان دادند.

وی با بیان اینکه ما قصد دخالت در امور داخلی آمریکا را نداریم، یادآور شد: ما مثل آن ها نیستیم که در سال ۸۸ از آشوبگران حمایت کردند اما می گوییم افرادی که هنوز از غرب دم می‌زنند بخشی از واقعیت‌ها را ببینند. 

خطیب جمعه شاهرود هم چنین درگذشت آیت الله مصباح یزدی را خسارتی برای علوم انسانی و اسلامی دانست و گفت: ایشان در همه میدان هایی که نیاز بود حضور انقلابی داشتند اما متاسفانه گاهی قدر ذخیره های گرانقدر کشور را نمی دانیم و آن ها را مورد بی مهری قرار می دهیم.

امینی رزمایش پهپادی ارتش را نیز مایه غرور و بازدارندگی کشور دانست و به رتبه خوب ایران در بومی سازی، تولید و حتی صادرات این فناوری اشاره کرد.

همچنین وی راه اندازی غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را واکنشی منطقی نسبت به بدعهدی غربی ها خواند و بر ضرورت مقابله به مثل با آن ها تاکید کرد.

امام جمعه شاهرود، بر واگذاری اختیارات بیشتر به مسوولان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان تاکید کرد. 

امینی افزود: دوران تمرکزگرایی گذشت ما شعار تمرکززدایی دادیم و این مساله در حوزه فرهنگ و اقتصاد در شهرستان شاهرود مورد تاکید است.

امام جمعه شاهرود ابراز کرد: مسائل اختلاف انگیز نباید در استان بیان شود و مسوولان سعی کنند به مردم خدمت کنند چرا که آرامش مردم هر منطقه در گرو خدمت‌رسانی شایسته به آنان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha