مرحله نخست بازسازی منازل کوی شهید سلیمانی اهواز پایان یافت

اهواز - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان از پایان مرحله نخست تعمیر و بازسازی ۲۵ واحد مسکونی کوی شهید سلیمانی(منبع آب) اهواز و همچنین خدمت رسانی به مردم این منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی روز جمعه در حاشیه این بازدید گفت: مرحله نخست تعمیر، بازسازی ، و کمک مومنانه در کوی شهید سلیمانی اهواز در طرح موسوم به نبی اکرم(ص)، از ۱۳ آبان امسال آغاز و ۲۰ دی به پایان رسید.

وی افزود: هدف گذاری این عملیات برای ۴۰۰ پروژه عمرانی است که بخشی از این پروژه‌ها در مرحله نخست انجام و خدمات جهادی همچنان ادامه دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: جامعه هدف و اولویت این خدمات زنان بی‌سرپرست، بد سرپرست، کارگران نیازمند و کارگران فصلی بود که برای اجرای آن تمامی اقشار و معاونت‌های سپاه، بسیج طلاب، بسیج ادارات و بسیج  دانش‌آموزی پای کار آمدند.

وی افزود: در این عملیات ۱۱۰ گروه به تعداد ۸۱۸ نفر از گروه‌های جهادی و بسیجی در این منطقه خدمت رسانی می‌کنند و روز جمعه ۱۹ دی نیز یک گروه فوق تخصص پزشکی برای ویزیت بیماران به منطقه اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار حاجتی گفت: از ۱۱۰ منزل در کوی شهید سلیمانی،  حصیرآباد و کوی آل صافی اهواز ، کار ساخت، تعمیر و بازسازی ۲۵ منزل به پایان رسیده که در این مسیر استانداری، شهرداری، شرکت نفت و مسکن و شهرسازی خدمات شایسته‌ای ارایه دادند.

وی بیان کرد: از ابتدای کار تعمیر و بازسازی ۱۵۰ منزل تعهد شده بود اما امروز این آمار از ۱۹۵ منزل گذشته و امید است بتوانیم در مراحل دیگر با شتاب بیشتری پروژه‌های عمرانی و خدماتی خود را به مناطق محروم و کم برخوردار ارایه دهیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: تعمیر ۱۶۰ واحد مسکونی فرسوده با متوسط ۱۵ عملیات، برش تپه خطرناک در خیابان ۱۰، هماهنگی برای نصب  انشعاب ۲۶ منزل، جابه‌جایی منازل در پهنه خطر، اصلاح سیستم روشنایی معابر ، هرس درختان، تخلیه آب‌های ناشی از بارندگی ، تامین مصالح مورد نیاز و تحویل به مالکان ، آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های هدف و کاشت نهال از اقداماتی است که در مرحله نخست در این مناطق انجام شده و بخشی دیگر نیز در مراحل بعدی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین در زمینه  اشتغالزایی اقدامات موثری از قبیل راه‌اندازی نانوایی سنتی با اشتغال ۱۵ نفر به صورت مستقیم، معرفی ۴۰ نفر از زنان کارآفرین برای دریافت  تسهیلات، پروژه احداث سوله فنی و حرفه‌ای و  احداث کارگاه خیاطی در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ پاسدار حاجتی گفت: تهیه لوازم ورزشی برای جوانان، ایجاد پارک بازی کودکان، کلنگ زنی احداث مسجد در خیابان ۲۲ ، تهیه و توزیع ۱۰۰ عدد انواع اسباب بازی، حمایت از خانواده‌های معتادان و شناسایی زنان بدسرپرست از دیگر اقداماتی است که برای خدمت به مردم در کوی شهید سلیمانی اهواز انجام شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۹۰۰ درخواست از طرف مردم دریافت و ثبت سیستم شده است که در مجموع  ۳۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد؛ عمده درخواست مردم منطقه آبگرمکن، نان، پتو، بسته بهداشتی ، نوشت افزار، هیتر برقی، اجاق گاز، تست قند، تلویزیون، رهن منزل، غذای گرم ، لباس ورزشی، تبلت، جهیزیه کامل، ماسک و آرد است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به همراه جمعی از مسوولان استان و همچنین فرماندهان سپاه و ارتش روز جمعه از کوی شهید سلیمانی اهواز دیدن و مسایل و مشکلات مردم را بررسی کردند.

عمده مشکلات مردم این منطقه فرسودگی منازل و همچنین تهدید واحدهای مسکونی ناشی از ریزش کوه است که استاندار خوزستان بر رسیدگی جدی به این منازل و جابه جایی اهالی تاکید کرد.

کوی شهید سلیمانی (منبع آب) اهواز از نخستین هسته‌های حاشیه نشینی اهواز و در شرق این شهر واقع است. این منطقه در سال ۱۳۸۸ دارای وسعتی بیش از ۷۵۰ هزار مترمربع و جمعیتی حدود ۲۲ هزار نفر با یکهزار و ۱۷۰ خانوار بود.
مهر سال ۱۳۹۶ در این منطقه صخره ای بزرگ از یک تپه بر روی منازل ساخته شده در پایین آن سقوط کرد تا با تخریب ۲ باب منزل در این منطقه و مرگ ۲ کودک خردسال بار دیگر توجه مردم و مسوولان را به این منازل ناایمن جلب کند.
ساخت و ساز غیر مجاز، نداشتن پروانه ساخت و سند قانونی، نارسایی خدمات شهری، آلودگی زیست محیطی، بیکاری، اشتغال کاذب و … از مشکلات این منطقه حاشیه نشین اهواز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها