امام جمعه ساوه: هیمنه امریکا با حوادث اخیر در حال فروپاشی است

ساوه-ایرنا- امام جمعه ساوه با اشاره به حوادث روزهای اخیر و آشوب طرفداران ترامپ در ساختمان کنگره، گفت: هیمنه امریکا مطابق سنت الهی در حال فروپاشی و حذف از صحنه قدرت جهانی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ساوه که در مصلی امام علب (ع) برگزار شد، افزود: عباراتی چون روز سیاه، لکه ننگ، شرم آور و تکان دهنده را در مورد این حادثه بارها از زبان دولتمردان و مسئولان امریکائی شنیدیم و حتی هیلاری کلینتون ملت معترض کشورش را تروریست خواند که نشان می دهد تایتانیک امریکا در حال غرق شدن است.

وی ادامه داد: همانگونه که باراک اوباما و دیگر مسئولان آمریکایی گفته اند،  این لکه ننگ در تاریخ آمریکای مدعی حقوق بشر و دموکراسی خواهد ماند و  دیگر نمی توانند برای جهانیان خود را الگوی دموکراسی نشان دهند.  
وی همچنین موضعگیری موضع گیری دولت های اروپایی،  جو بایدن رئیس جمهوری منتخب و کنگره آمریکا در مورد این حوادث را جالب دانست و گفت: 
 اروپایی ها از معترضان خواستند به اراده و رای مردم احترام بگذارند و تسلیم نتایج انتخابات شوند،  جو بایدن هم اقدامات رخ داده را شورش توصیف کرد و حتی برخی از سناتورهای  جمهوری خواه نیز این اقدام را کودتا عنوان کردند.  
خطیب جمعه ساوه همچنین از رویکرد برخی شبکه های خبری از جمله بی بی سی نسبت به این حوادث انتقاد کرد و گفت: در حالی که برای رخدادهای کشورمان پخش مشتقیم ایجاد می کنند اما در حوادث روزهای اخیر کنگره امریکا، موسیقی پخش می کردند.

وی گفت: امروز شاهد تحقق درایت و دوراندیشی رهبر معظم انقلاب هستیم که در ۱۲ آبان سال ۱۳۹۷ صراحتا اعلام کردند که امریکا رو به افول است و طبق سنت الهی محکوم به سقوط و نابودی هستند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با تسلیت درگذشت آیت الله مصباح یزدی، گفت: وفات این استاد بزرگ و عالم ربانی خسارتی بزرگ به حوزه های علمیه و جبهه انقلاب و رهبری بود.

وی گفت: مرحوم آیت الله مصباح یزدی در همه عرصه های انقلابی حضوری موثر داشت و مانند برادر و یاور رهبر انقلاب عمل می کرد و از نظر اخلاق سیاسی نیز با دفاع تمام قد از اسلام، اهل بیت، امام و رهبری همواره نقشی مهم در قوانم و دوام نظام اسلامی ایفا می کرد.

وی اظهار کرد: ایشان با صراحت در کلام و اعلام مواضع شفاف نسبت به دموکراسی غربی، سکولاریسم،  لیبرالیسم و اباحه گری همواره پیشگام بود و  بدون تساهل و تسامح با انحرافات فکری و فرهنگی و تفکرات التقاطی به صورت جدی مبارزه می کرد.

امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به بودجه سال آینده، گفت: لازم است طبق بیانات رهبر انقلاب هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی در این رابطه با هم تعامل داشته باشند.

وی افزود: با تنظیم بودجه ای شفاف باید مقابل هرگونه سوءاستفاده و رانت ایستادگی شود و مصالح و منافع ملی در اولویت همگان باشد.


حجت الاسلام حسینی به برگزاری رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این اقدام مقتدرانه که در وسعتتی معادل چهار هزار کیلومتر انجام شد،  یک اقدام راهبردی،  دشمن شکن و اقتدارآفرین است.  
 


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها