عملیات اجرایی چهار پروژه صنعتی و معدنی در شهربابک آغاز شد

کرمان - ایرنا - عملیات اجرایی چهار طرح صنعتی و معدنی با اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان امروز (جمعه) با حضور وزیر صمت در شهرستان شهربابک آغاز شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی امروز بعد از سفر به رفسنجان و سرچشمه با همراهی استاندار کرمان عازم شهرستان شهربابک شد و عملیات اجرایی چهار طرح را در این شهرستان آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس شهربابک در حاشیه آغاز این طرح ها گفت: عملیات اجرایی پروژه تولید آهک با ظرفیت ۶۵ هزار تن و با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان امروز در شهربابک آغاز می شود.

اردشیر سعدمحمدی به طرح سرمایه گذاری در پروژه فلوتاسیون از سرباره های ذوب کارخانه خاتون آباد اشاره کرد و افزود: سرباره کارخانه ذوب حدود چهار درصد مس دارد و فلوتاسیون موجب می شود این سرباره ها تبدیل به کنسانتره شود.

سعدمحمدی با بیان اینکه اکنون میزان تولید کنسانتره شهربابک ۱۵۰ هزار تن است تصریح کرد: یک کارخانه ۱۵۰ هزار تنی در میدوک شهربابک امروز با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

وی عنوان کرد: کارخانه فلوتاسیون شماره ۲ با چهار هزار میلیارد تومان اعتبار حاصل از ۱۰۰ میلیون تن ماده معدنی کم عیار که سال ها راکد است امروز آغاز به کار خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس بیان داشت: خط ریلی انتقال اسید ذوب خاتون آباد به بندرعباس نیز تا سه ماه آینده به انتها خواهد رسید و عملیات اجرایی آن امروز آغاز می شود.

وی اظهار داشت: از ایستگاه سه آب خلیج فارس انشعاب گرفته می شود و آب را به صورت ثقلی در منطقه خواهیم داشت تا بتوانیم قسمتی از آب مورد نظر تمام این پروژه ها را تامین کنیم.

سعدمحمدی به افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهدا مس شهربابک تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این ورزشگاه یکی از مدرن ترین ورزشگاه های کشور است و امیدواریم بتوانیم از آن استفاده بین المللی هم داشته باشیم.

وی گفت: همچنین امروز عملیات اجرایی فاز دوم صنعت فلز رنگین با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در شهربابک آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها