بیش از ۷۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده مرزبانی کرمانشاه از کشف تعداد زیادی کالا و احشام قاچاق طی روزهای اخیر توسط نیروهای مرزبانی استان به ارزش ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «یحیی الهی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای مرزبانی استان با رصد اطلاعاتی و اشراف گسترده ای که بر محیط دارند توانستند چند باند قاچاق را در نواحی مختلف منهدم و کشفیات بسیار خوبی نیز حاصل شد.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات مرزبانان استان می توان به کشف ۸۰۰ هزار نخ سیگار و ۲ هزار بسته توتون، ۵۸۴ دستگاه وسایل برقی، ۵۰ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۱۹ دستگاه لپ تاپ و ۱۵۰ دستگاه اکسیژن ساز، چهار هزار و ۱۶۸ دست پوشاک قاچاق اشاره کرد.

سردار الهی افزود: کشف یک هزار و ۸۵۰ عدد شاخه گل، چهار هزار و ۵۲۰ عدد لوازم ماهیگیری، ۱۶ هزار و ۳۲۰ عدد باطری، چهار هزار و ۴۰۰ عدد ماسک، ۵۸۵ دستگاه ابزار آلات برقی و غیربرقی، ۲۲ دستگاه تلفن همراه، حدود یک و نیم تن روغن و خشکبار قاچاق از دیگر اقدامات مهم نیروهای مرزبانی استان بود.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه در ادامه به احشام قاچاق کشف شده نیز اشاره کرد و گفت: باتلاش همکارانمان در نقاط مرزی استان ۵۵۸ راس دام سبک، ۲۲۳ راس دام سنگین و ۱۲۶ قطعه طیور کشف شد.

وی همچنین از کشف پنج هزار و ۵۵۰ عدد قرص روانگردان، ۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و تعداد زیادی کیف و کفش نیز خبر داد و گفت: طبق نظر کارشناسان ارزش محموله های قاچاق کشف شده که اهم انها بیان شد به ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می رسد.

سردار الهی خاطرنشان کرد: در این راستا و با تلاش نیروهای مرزبانی ۲۶ قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند و ۲۴ دستگاه خودروی سبک و سنگین متعلق به آنها نیز توقیف شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۳۵۰ کیلومتر با عراق مرز مشترک دارد.

سرخط اخبار استان‌ها